School Health Paraprofessional Opis stanowiska

Osoby paraprofesyjne są zdefiniowane jako pracownicy, którzy pomagają osobom w danym zawodzie, nie posiadając takich samych kwalifikacji jak profesjonalni pracownicy w tym zawodzie. Paraprofesjonals zdrowia w szkołach zapewniają wiele usług dla studentów i pomagają innym pracownikom służby zdrowia w wypełnianiu różnych obowiązków zawodowych. Szkoły utrzymują opiekę o wysokiej jakości, kiedy zatrudniają paraprofesjonalistów, zapewniając im gruntowne przeszkolenie i odpowiedni nadzór. Delegowanie rutynowych opiekunów studentów do osób paraprofesowych zwalnia zawodowy personel medyczny ze skupienia się na poważniejszych problemach zdrowotnych. Wytyczne określające rolę paraprofesjonali w szkołach zapewniają jasne zrozumienie obowiązków służbowych dla całego personelu.

$config[code] not found

Obowiązki

Opieka zdrowotna paraprofesjonals wypełnia szereg obowiązków medycznych i niemedycznych w szkolnym urzędzie zdrowia. Obowiązki takie obejmują zazwyczaj udzielanie pierwszej pomocy, opiekę nad uczniami z ostrymi chorobami oraz planowanie podstawowych badań i ocen stanu zdrowia. Możliwości edukacji zdrowotnej studentów oraz udzielanie porad i informacji zdrowotnych dla studentów często trafiają także do paraprofesjonalistów. Paraprofessionals komunikują się z rodzicami w sprawie ostrzeżeń o chorobach zakaźnych oraz urazów lub chorób uczniów podczas godzin lekcyjnych. Często przechowują zapisy dotyczące szczepień, leków i sportów fizycznych.

Środowisko pracy

Opieka zdrowotna paraprofesjonals spędza większość czasu w biurze zdrowia zajmując się studentami, personelem i rodzicami osobiście lub przez telefon. Spędzają czas zarówno siedząc, jak i stojąc, a czasami mogą potrzebować przesunąć lub podnieść przedmioty o wadze 40-60 funtów. Zazwyczaj praca odbywa się w budynku szkoły w normalnych godzinach pracy. Opieka zdrowotna paraprofesjonals zazwyczaj nie działa w godzinach wieczornych, weekendowych ani świątecznych, ale może ubiegać się o certyfikację lub wymagane licencjonowanie w godzinach poza godzinami pracy.

Edukacja

W większości przypadków paraprofesjonalne oferty pracy wymagają tylko dyplomu GED lub liceum. Studenci, którzy nie ukończyli jeszcze szkoły średniej, powinni skupić się na zajęciach z nauk ścisłych i komunikacji. Wcześniejsze szkolenia w dziedzinie zdrowia są cenne, podobnie jak doświadczenie w zawodach związanych z usługami. W niektórych szkołach przed rozpoczęciem pracy wymagane jest ukończenie lekcji paraprofessional świadczonej przez okręg szkolny lub lokalne szkoły lokalne. W niektórych szkołach lub okręgach mogą być wymagane kursy z zakresu edukacji zdrowotnej dla paraprofesjonalistów.

Umiejętności

Inne przydatne umiejętności obejmują szczere zainteresowanie i wcześniejsze poznanie dzieci w wieku szkolnym. Ważne są również efektywne umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej, podstawowa wiedza komputerowa oraz umiejętność rozwiązywania problemów i rozumowania. Paraprofesjonals zdrowia potrzebują umiejętności wykonywania podstawowych operacji matematycznych, które mogą być wymagane przy wydawaniu leków. Umiejętności organizacyjne okazują się również pomocne w wypełnianiu obowiązków związanych z prowadzeniem dokumentacji.

Certyfikaty

Szkoły zazwyczaj wymagają aktualnych certyfikatów pierwszej pomocy i CPR dla paraprofesjonalistów. Paraprofessionals często otrzymują dalszą edukację i szkolenia poprzez seminaria i kursy dotyczące powszechnych dolegliwości dziecięcych, takich jak cukrzyca i astma. Kursy te mogą prowadzić do innych kwalifikacji i certyfikatów, takich jak podawanie dzieciom leków ratunkowych lub zastrzyków. Rezygnacja z certyfikacji odbywa się w różnym, ale regularnym odstępie czasu i musi być utrzymywana na bieżąco, o ile w szkole pozostaje zatrudniony paraprofessional.