Gwarancja Opis stanowiska urzędnika

Pracownicy działu gwarancyjnego często pracują dla dealerów samochodowych i zapewniają, że ich pracodawcy otrzymują wynagrodzenie za wszystkie części do konserwacji produktu lub części zamienne objęte gwarancją. Organizują, przetwarzają i sprawdzają roszczenia gwarancyjne zgłaszane przez klientów. Ponieważ przy okazji pracy z nieuczciwymi roszczeniami, pracownik gwarancji powinien mieć wyjątkowo wysokie standardy etyczne.

Prowadzenie uważnych zapisów

Urzędnik gwarancji zapewnia, że ​​wszystkie dokumenty gwarancyjne są odpowiednio udokumentowane i że wszystkie kryteria weryfikacji wymagane przez producenta są przetwarzane prawidłowo. Dział obsługi gwarancyjnej na bieżąco informuje o wszystkich ogłoszeniach firmowych, w szczególności o fabrykach. Rola polega na współpracy z działem księgowości firmy w celu uzyskania płatności za prace gwarancyjne. Urzędnik dokładnie rejestruje dane dotyczące klientów i usług w kompleksowy system archiwizacji, aby upewnić się, że firma utrzymuje dobre relacje ze wszystkimi klientami oraz aby upewnić się, że wszystkie płatności wysłane i otrzymane są rozliczane.

$config[code] not found

Radzenie sobie z producentami

Często pracownik działu gwarancji musi kontaktować się z producentami, którzy odmawiają zapłaty za pewne gwarantowane części lub usługi. Producenci często nie płacą pełnej kwoty, a sprzedawca gwarancji musi odkryć, dlaczego tak jest, i negocjować resztę płatności w imieniu klienta i jej pracodawcy.

Różnorodność umiejętności

Przyszli pracownicy gwarancji powinni posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej. Studia z dziedziny biznesu, informatyki i matematyki dodatkowo kwalifikują kandydata na to stanowisko. Pracownicy działu gwarancyjnego zazwyczaj kontaktują się bezpośrednio z klientami, dzięki czemu powinni mieć doskonałe umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej oraz być biegli w aplikacjach komputerowych. Pracownik działu gwarancyjnego powinien mieć doświadczenie w danej branży. Na przykład, pracownicy motoryzacyjni powinni posiadać solidną wiedzę na temat samochodów osobowych i ciężarowych oraz umieć identyfikować konkretne odpowiadające im części.

Wynagrodzenie

Pracownicy działu gwarancji zarabiają średnio od 28 000 do 39 000 dolarów rocznie, w zależności od doświadczenia i wielkości firmy. Większość firm oferuje swoim emerytowanym pracownikom plany emerytalne, ubezpieczenie zdrowotne i inne opcje świadczeń.

Szanse na awans

Urzędnik gwarancji jest pozycją początkową i jest zwykle aplikowany bezpośrednio. Można jednak zabezpieczyć tę pozycję, przesuwając się w poprzek firmy z innej pozycji urzędnika biurowego. Jeśli chodzi o rozwój kariery, pracownicy działu gwarancyjnego mogą awansować na stanowiska kierownicze w firmie. Przeciętny menedżer gwarancji zarabia roczne wynagrodzenie w wysokości 36 670 USD do 56 266 USD. W Stanach Zjednoczonych 53 procent pracowników działu gwarancyjnego to kobiety, a większość pracowników działu gwarancji ma od jednego do czterech lat doświadczenia w branży.