Jakie zadania mogą być samoukami?

Formalna edukacja jest zawsze dodatkowym atutem przy poszukiwaniu pracy. Wiele dziedzin jest otwartych dla osób samouka. Te zawody mogą wymagać dyplomu ukończenia szkoły średniej i doświadczenia w pracy w branży. Inni mogą żądać portfeli pokazujących historię pracy osób poszukujących pracy lub powracających do wskazania umiejętności osób poszukujących pracy w odniesieniu do miejsc pracy, o które się ubiegają. Przykłady dobrych miejsc pracy dla samouków to projektowanie stron internetowych, programista internetowy, agent sprzedaży i autor grantów.

$config[code] not found

World Wide Web

Jednym z bardziej popularnych pól dla samouków jest sieć. Każdy zainteresowany Internetem może nauczyć się zostać projektantem lub deweloperem sieci. Aby zostać projektantem stron internetowych, musisz znać język HTML, język używany do tworzenia stron internetowych; podstawowe projektowanie stron internetowych; programowanie; XML, który oznacza rozszerzalny język znaczników, który pomaga przechowywać i przenosić dane na stronach internetowych; grafika; i inne typowe informacje dotyczące projektowania stron internetowych. Kiedy już jesteś samoukiem w rozwoju sieci, możesz rozpocząć własną działalność gospodarczą lub uzyskać pracę jako projektant na poziomie podstawowym. Niektórzy z najlepszych programistów uczą się programowania, platform, CSS, czyli języka programowania, Java Script (także języka programowania) i wszystkich funkcji systemu, aby dobrze wykonywać swoje zadania. Biuro Statystyki Pracy zgłasza, że ​​średnia roczna pensja dla twórców stron internetowych, analityków bezpieczeństwa i architektów sieci komputerowych od maja 2010 r. Wynosiła 75 660 USD.

Agenci sprzedaży

Samouk agent sprzedaży, który może wykonywać obowiązki w zakresie public relations, dobrze sobie poradzi na dzisiejszym rynku pracy. Umiejętności dobrych relacji są kluczowym wymogiem dla większości stanowisk sprzedaży. Większość miejsc pracy wymaga dyplomu ukończenia szkoły średniej, a wiele osób uczy się, jak być dobrym agentem sprzedaży w trakcie codziennej działalności lub promowania własnego biznesu, tworzenia reklam we własnym zakresie lub poprzez niewielkie kampanie zbierania funduszy. Przedstawiciele handlowi i specjaliści starają się promować firmy, dla których pracują lub które sprzedają reklamy, produkty lub usługi. Mogą również zbierać fundusze dla organizacji. Według BLS średnia roczna pensja dla agentów sprzedaży reklam od maja 2010 r. Wynosiła 45 350 USD.

Grant Pisanie

Pisanie Grant to kolejne doskonałe pole dla samouków. Pomocna jest wiedza z zakresu badań i pisania wniosków, a także podstawa badań i kreatywności. Wiele organizacji non-profit i rządowych wymaga autorów dotacji. Aby zdobyć doświadczenie, osoby samoukiem mogą zgłaszać się na ochotnika do pisania prac dla organizacji non-profit. Wynagrodzenie za pisanie dotacji różni się w zależności od stanowiska i oferty. Niektórzy autorzy grantów pobierają opłatę za godzinę, podczas gdy inni mogą naliczać stałą opłatę za projekt. BLS nie zbiera danych na temat wynagrodzeń w formie dotacji, ale według Entrepreneur.com niektórzy autorzy grantów zarabiają od 50 000 do 300 000 dolarów rocznie.

Klucz do sukcesu

Samouki muszą utrzymywać swoje umiejętności by rywalizować w świecie wykształconych na uczelniach. Jest to szczególnie ważne w branżach, w których modele biznesowe stale się zmieniają. Projektanci i programiści sieci WWW powinni być na bieżąco z najnowszymi zmianami technologicznymi. Większość organizacji oferuje szkolenia dla nowych pracowników. Skorzystaj z kursów, które organizacja może zaoferować i zawsze staraj się jak najlepiej błyszczeć po zatrudnieniu. Osoba samouka może starać się o pracę z należytą starannością, ale wysiłek i poświęcenie będą miały duże szanse na znalezienie pracy w wyżej wymienionych dziedzinach zatrudnienia.

Informacje o wynagrodzeniach w 2016 r. Dla agentów reklamowych

Agencje reklamowe osiągnęły medianę rocznej pensji w wysokości 50 380 USD w 2016 r., Zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Na najniższym poziomie agenci sprzedaży reklam zarobili 25 percentyla wynagrodzenie w wysokości 34 380 $, co oznacza, że ​​75 procent zarobił więcej niż ta kwota. 75. percentyl wynagrodzenia to 76.050 $, co oznacza, że ​​25% zarabia więcej. W 2016 roku 149 900 osób było zatrudnionych w USA jako agenci reklamowi.