Opis zadania kierownik projektu badawczego

Kierownicy projektów badawczych (PM) są odpowiedzialni za prowadzenie projektów badawczych w celu spełnienia określonego celu biznesowego lub naukowego. Aby wesprzeć ten cel, kierownicy projektów badawczych decydują o metodologii i technikach prowadzenia badań oraz prowadzą rozwój narzędzi badawczych. Są odpowiedzialni za przegląd badań terenowych związanych z badaniami, walidację zebranych danych, tworzenie raportów i komunikację w różnych okręgach badawczych.

$config[code] not found

Zarządzanie projektem

Menedżerowie projektów specjalizujący się w badaniach posiadają zaawansowane umiejętności zarządzania programami i projektami, silne zdolności analityczne oraz znajomość procesów odkrywania i opracowywania badań. Koordynują i ułatwiają zarządzanie cyklem życia projektu badawczego, w tym inicjowanie, opracowywanie i wdrażanie różnych złożonych projektów eksperymentalnych. Odpowiadają za ustalanie zakresu, koordynację wczesnych działań badawczych, identyfikację kandydatów na badania i zarządzanie wypełnianiem formularzy badawczych. Pionierzy ds. Badań koordynują zespoły badawcze i zarządzają harmonogramem projektów badawczych, aby zapewnić zakończenie badań w wyznaczonym terminie.

Kierownicy projektów badawczych regularnie spotykają się z interesariuszami, w tym z członkami zespołu badawczego, klientami i zespołami naukowymi, w celu gromadzenia i przekazywania wymagań biznesowych i badawczych oraz ustalania oczekiwań w zakresie prac związanych z badaniami.

Zarządzanie badaniami

W kontekście zarządzania badaniami - które zazwyczaj obejmuje między innymi badania kliniczne, naukowe, eksperymentalne, medyczne i statystyczne - kierownicy projektów wybierają najbardziej odpowiednią metodologię i techniki ułatwiające prowadzenie badań. Są odpowiedzialni za opracowywanie jakościowych i ilościowych planów badawczych, opracowywanie kwestionariuszy badawczych i przewodników dla moderatorów. Kierownicy projektów badawczych współpracują z zespołami naukowymi, a także z kierownikami projektów i naukowców, koordynują inicjatywy w terenie oraz przeprowadzają analizy i oceny post-research. Używają ich bystrego oka do szczegółowego interpretowania danych badawczych, autorskich raportów badawczych, i robią użyteczne rekomendacje dla interesariuszy.

Inne obowiązki

Kierownicy projektów badawczych są odpowiedzialni za ukończenie wyników prac badawczych i związanych z zarządzaniem projektem, w tym planów projektów i harmonogramów badań, raportów dotyczących konkurencji, raportów z postępu prac i aplikacji badawczych. Pośredniczą one we współpracy między różnymi grupami badawczymi, w tym kierownikami projektów, dyrektorami badań, zespołami badawczymi, badaczami i współpracownikami zewnętrznymi. Czasami kierownicy projektów badawczych ułatwiają lub prezentują na seminariach badawczych, grupach badawczych i konferencjach.

Kwalifikacje

Stopień licencjata jest zwykle wymagany, aby kwalifikować się do stanowiska zarządzania projektem badawczym. Wielu pracodawców preferuje kandydatów z wyższymi stopniami akademickimi, takich jak magister zarządzania biznesem (MBA), magister nauk lub doktor filozofii (Ph.D.). Ponadto wymagane jest od pięciu do siedmiu lat bezpośredniego doświadczenia badawczego, a także wykazana biegłość w zarządzaniu projektami, w tym budżetowanie, planowanie, wykonanie, dostawa, zapewnienie jakości i raportowanie.

Wykwalifikowani kandydaci to proaktywni specjaliści od rozwiązywania problemów z doskonałym planowaniem, koordynacją i umiejętnościami przywódczymi. Są w stanie komunikować się z interesariuszami z różnych obszarów funkcjonalnych i mogą przekazywać złożone dane w wymiernych warunkach biznesowych.

Odszkodowanie

Mediana spodziewanych zarobków dla typowego kierownika projektu badawczego w Stanach Zjednoczonych wynosi 82 ​​000 $ w roku 2010. Zgodnie z krajowymi trendami dochodowymi Indeed.com, średnie wynagrodzenie dla kierowników projektów badawczych jest o 27 procent wyższe niż średnie wynagrodzenie dla wszystkich ofert pracy w całym kraju od 2010 r. Czynniki, takie jak wielkość firmy, branża, referencje i lata doświadczeń, mogą znacząco wpłynąć na wynagrodzenie kierownika projektu badawczego. Tymczasem średnia pensja miejsc pracy z powiązanymi tytułami, w tym kolekcjonerem danych badawczych, menedżerem danych klinicznych i dyrektorem badań klinicznych wykonawczych, waha się od 26 000 do 136 000 USD.