Opis stanowiska prokuratora generalnego

Prokurator generalny jest głównym radcą prawnym i funkcjonariuszem wymiaru sprawiedliwości w jurysdykcji. Osoba zajmująca stanowisko zajmuje się szeregiem ważnych obowiązków i zwykle ma limit czasowy określony przez konstytucję państwa.

Attorney General Job Description

Prokurator generalny jest najwyższym prawnikiem w państwie, wspólnocie lub terytorium Stanów Zjednoczonych. Na poziomie federalnym prokurator generalny jest jednym z 15 członków wchodzących w skład gabinetu prezydenta. Mimo że obowiązki różnią się w zależności od jurysdykcji, uprawnienia prokuratora generalnego zazwyczaj obejmują uprawnienia do wydawania formalnych opinii, proponowania aktów prawnych, pełnienia roli publicznych obrońców, postępowania karnego i apelacji oraz egzekwowania prawa.

W 43 stanach i Dystrykcie Kolumbii prokurator generalny wybierany jest na podstawie głosowania powszechnego. W pięciu stanach (Alaska, Hawaje, New Hampshire, New Jersey i Wyoming) gubernator mianuje prokuratora generalnego. Prokurator generalny wybierany jest w tajnym głosowaniu ustawodawczym w Maine i przez Sąd Najwyższy stanu w Tennessee. Prokurator Generalny Stanów Zjednoczonych jest nominowany przez prezydenta i potwierdzany przez głosowanie w Kongresie.

Wymagania edukacyjne

Pierwszym krokiem w kierunku zostania prokuratorem generalnym jest wykształcenie prawnicze, które jest trzyletnim wykształceniem specjalistycznym wykraczającym poza tytuł licencjata. Nie potrzebujesz konkretnego tytułu do aplikacji na studia prawnicze. Eksperci w przyjęciach na studia prawnicze zachęcają studentów do prowadzenia rygorystycznego kursu studiów licencjackich, które wypełniają ich talenty i zainteresowania. Wstęp do najwyższej klasy szkoły wymaga wysokiej średniej punktowej, więc uczniowie powinni podjąć się specjalizacji, w której mogą zrobić dobrze i że przygotowuje ich, aby zdobyć doskonałą ocenę w Law School Admission Test (LSAT), obowiązkowy egzamin dla kandydatów który mierzy osiągnięcia akademickie i umiejętności w logicznym rozumowaniu i abstrakcyjnym myśleniu.

Prokurator generalny biura zwykle mają wolontariuszy i / lub płatne staże i stypendia dla studentów prawa. Doświadczenie zdobyte podczas stażu oraz nawiązane profesjonalne kontakty mogą być nieocenione, jeśli masz aspiracje do pełnienia funkcji prokuratora generalnego.

Po spełnieniu wszystkich wymagań dotyczących stopnia prawnego, osoby fizyczne mogą przystąpić do egzaminu adwokackiego w stanie, w którym chcą ćwiczyć. Pomyślne ukończenie szkoły prawniczej jest jedynym dopuszczalnym warunkiem zasiadania w barze. Nie możesz zastąpić studiów prywatnych lub korespondencyjnych, szkoleniami w biurze prawniczym lub doświadczeniem zawodowym w szkole prawniczej.

Wstęp do baru jest różny w poszczególnych stanach, ale zazwyczaj wymaga od kandydatów osiągnięcia co najmniej minimalnego wyniku egzaminu z dwóch dni. Jeśli planujesz przystąpić do egzaminu adwokackiego, koniecznie sprawdź daty w swoim stanie rejestracji i sam egzamin. Procedury i terminy mogą się zmieniać, a wyjątki są rzadko przyznawane, jeśli przegapisz datę lub nie przestrzegasz zasad składania wniosku. Coraz więcej państw akceptuje Jednolity Egzamin Barowy (UBE), przyznając adwokatom większą elastyczność w wyborze państwa lub jurysdykcji, w której można praktykować.

Środowisko pracy

Biuro prokuratora generalnego znajduje się w stolicy jurysdykcji, w której on służy. W wielu stanach istnieją również biura regionalne, które sprawiają, że usługi i informacje stają się bardziej dostępne dla społeczeństwa. W biurze prokuratora generalnego zatrudniani są zastępcy prawni i zastępcy prawni, prawnicy, specjaliści, tacy jak pracownicy socjalni i adwokaci, paralegals i personel pomocniczy. Pracownicy są podzieleni na dywizje lub biura. Każdy dział poświęcony jest określonej dziedzinie prawa, takiej jak rzecznictwo konsumentów, oszustwo lub przestępstwo.

Prognoza wynagrodzeń i ofert pracy

Począwszy od 2018 r., Prokurator generalny Jeff Sessions zarabia 230 000 £ rocznie, tak samo jak pozostali członkowie gabinetu prezydenta.Prokurator generalny Flory Pam Bondi zarabia około 128 000 $ rocznie. Wynagrodzenie prokuratora generalnego nie jest łatwo dostępne, chociaż większość urzędów państwowych podaje informacje o zakresach wynagrodzeń obejmujących wszystkie stanowiska pracy w biurze prokuratora generalnego. Średnia pensja w całym kraju wynosi 60 000 USD rocznie. Mediana wynagrodzenia dla asystenta generalnego prokuratora wynosi 92 471 $. Mediana wynagrodzenia urzędnika w biurze prokuratora generalnego wynosi 50 100 USD. Mediana wynagrodzenia odnosi się do podanej średniej zarobków. Połowa z tych osób zarabia więcej, a połowa zarabia mniej.

Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych szacuje, że zatrudnienie w zawodzie prawniczym wzrośnie o 9 procent do roku 2026. Wraz z rosnącą populacją USA pojawi się zwiększone zapotrzebowanie na usługi prawne. Konkurencja o miejsca pracy w biurach prokuratora generalnego powinna pozostać silna.