Podsumowanie pracy menedżera jadalni w restauracji typu Casual Dining

Restauracje typu casual dining są często postrzegane jako restauracje dla rodzin. Są mniej formalne i mniej kosztowne niż eleganckie lokale gastronomiczne, ale oferują takie same usługi pełnego stołu, jak goście otrzymują w droższych lokalach. Rynek nieformalnych posiłków jest konkurencyjny i zapewnia menedżerom szereg wyzwań, które obejmują wysoką rotację pracowników, oczekiwania klientów, wybór menu i ceny.

$config[code] not found

Zapewnij zadowolenie klienta

Podobnie jak większość karier gościnności, prowadzenie restauracji typu casual dining wymaga wyjątkowych umiejętności obsługi klienta. Twoim głównym obowiązkiem jest zapewnienie klientom przyjemnych wrażeń, dzięki czemu powrócą i powiedzą znajomym o Twoim zakładzie. W tym celu menedżer odpowiada za każdy aspekt restauracji, od stacji hostess, przez personel autobusu i serwery. Skuteczny menedżer rozumie zadania i obowiązki każdej roli i może wkroczyć w rzeczywiste wykonanie każdego obowiązku, jeśli jest to konieczne, aby zapewnić sprawne funkcjonowanie tego miejsca.

Wynajem, pociąg i ogień

Podczas gdy menu i jedzenie odgrywają ważną rolę w sukcesie restauracji typu casual dining, to ludzie, którzy tam pracują mogą zrobić lub przełamać jej sukces i długowieczność. Menedżerowie często muszą rekrutować i zatrudniać pracowników na każde stanowisko. Znajomość obowiązków związanych z każdą pracą jest niezwykle istotna, ale ważna jest także możliwość oceny skuteczności potencjalnych pracowników. Po zatrudnieniu Twoim zadaniem jest zapewnienie pracownikom odpowiedniego przeszkolenia, zarówno od ciebie, jak i od doświadczonego członka zespołu. Jednocześnie jesteś osobą, która musi także zwolnić pracowników, którzy nie spełniają oczekiwań restauracji.

Utwórz harmonogramy

Kierownik jadalni jest odpowiedzialny za tworzenie harmonogramów pracowniczych. Praca wymaga delikatnej równowagi między wystarczającą obsadą personelu jadalni, gdy biznes jest energiczny, a serwerem i personelem pomocniczym wystarczającą ilość pracy, aby usprawiedliwić godziny pracy. Jeśli pracujesz dla dużej sieci restauracji typu casual, możesz mieć budżety do utrzymania, które mają wpływ na twoje obowiązki związane z planowaniem.

Obowiązki biznesowe

Będziesz musiał śledzić i monitorować sprzedaż, w tym monitorowanie, które elementy poruszają się w menu i które dni tygodnia są najbardziej produktywne. Obowiązki księgowe żłobka różnią się w zależności od miejsca, ale zazwyczaj obejmują nadzorowanie ewidencji płac i równoważenie dziennych wpływów z gotówki i opłat z rejestrem. Będziesz regularnie sprawdzać swoich pracowników i dbać o to, aby personel sprzątający utrzymywał restaurację w dobrym stanie. Będziesz także wchodził w interakcje z organami nadzorującymi zdrowie i upewnisz się, że zakład spełnia i przekracza lokalne standardy i przepisy.