Opis stanowiska inżyniera kontraktu

Inżynierowie kontraktowi lub inżynierowie kontraktowi pracują dla firm architektonicznych lub inżynieryjnych na podstawie umowy, a nie w pełnym wymiarze godzin lub na stałe. Pracownicy ci znajdują się w kilku dziedzinach i realizują wiele różnych projektów. Wejście na tę dziedzinę wymaga ukończenia studiów licencjackich, aw niektórych przypadkach pracownicy kontraktowi muszą zdobyć licencję na świadczenie usług dla społeczeństwa.

$config[code] not found

Rodzaje inżynierów kontraktowych

Inżynierowie kontraktowi to wysoko wykwalifikowani inżynierowie, którzy pracują dla firmy na zasadzie krótkoterminowej dla każdego projektu, która może trwać od sześciu miesięcy do dwóch lat. Tych pracowników można znaleźć we wszystkich dziedzinach inżynierii od lotnictwa i inżynierii mechanicznej. Dostępne projekty mogą się wahać od stworzenia nowego urządzenia medycznego do budowy dróg. Inżynierowie kontraktowi mogą znaleźć możliwości rozwoju kariery w zakresie usług architektonicznych lub inżynieryjnych, administracji, budownictwa i produkcji.

Szerokie obowiązki pracownicze

Jako inżynier kontraktowy jesteś zatrudniony do analizowania i projektowania rozwiązań problemów inżynierskich; jednak twoje specyficzne obowiązki będą się różnić w zależności od Twojej kariery. Na przykład, jako inżynier mechanik, rozwijasz produkty z chipów komputerowych na nartach śnieżnych i testujesz nowe materiały, a jako inżynier naftowy opracowujesz metody poprawy wydobycia ropy. Inżynierowie elektryczni opracowują i testują urządzenia elektryczne, takie jak systemy łączności. Inżynierowie budowlani budują i konserwują budynki, drogi i systemy mostów.

Ekspertyza techniczna

Inżynierowie kontraktowi potrzebują gruntownej wiedzy z zakresu inżynierii i technologii, a także zasad, technik i procedur stosowanych do projektowania i wytwarzania różnych produktów lub usług. Jako inżynier kontraktowy potrzebujesz zrozumienia technik i narzędzi projektowych. Istotne są również zasady planowania strategicznego, techniki przywództwa i alokacji zasobów. Ponieważ inżynierowie pracują z publicznością i technikami, muszą mieć wyjątkowe umiejętności obsługi klienta i zdolność oceny zadowolenia klienta.

Wymagania edukacyjne i szkoleniowe

Zostanie inżynierem kontraktowym wymaga co najmniej licencjata w dziedzinie zainteresowań. W zależności od dziedziny możesz szukać programów akredytowanych przez Radę Akredytacyjną ds. Inżynierii i Technologii lub ABET. Ponieważ pracodawcy nie zapewniają pracownikom kontraktowym szkoleń na poziomie podstawowym lub nowych szkoleń w zakresie wynajmu, przed złożeniem wniosku oczekuje się, że będą mieli specjalne doświadczenie w zakresie szkolenia lub pracy. Dodatkowo, Instytut Inżynierów Elektryków i Elektroników lub IEEE zauważa, że ​​większość inżynierów kontraktowych ma zwykle kilka lat, a nawet ponad dekadę doświadczenia w tej dziedzinie, zanim rozpoczął pracę jako inżynier kontraktowy. Ponadto inżynierowie, którzy sprzedają swoje usługi publicznie, zwykle muszą mieć licencję.Profesjonalne licencjonowanie inżyniera wymaga ukończenia akredytowanego programu, zdobycia doświadczenia i zdania dwóch egzaminów.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla inżynierów budowlanych

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy inżynierowie otrzymali w 2016 r. Średnią roczną pensję w wysokości 83.540 USD w 2016 r. Na niskim poziomie inżynierowie budowlani zarabiali 25 centylów wynagrodzenia w wysokości 63 350 dolarów, co oznacza, że ​​75 procent zarabia więcej niż ta kwota. 75. percentyl pensji to 107.140 $, co oznacza, że ​​25% zarabia więcej. W 2016 r. 303,500 osób było zatrudnionych w USA jako inżynierowie budowlani.