Opis stanowiska personelu technicznego

Specjaliści techniczni ulepszają systemy operacyjne i infrastrukturę firmy. Analizują wewnętrzne procesy, mechanizmy i procedury, regularnie testują sprawność systemu i zapewniają rutynowe prace konserwacyjne w celu spełnienia wymagań biznesowych.

Działania w pracy

Analityk techniczny instaluje i aktualizuje oprogramowanie w środowisku klienta, zapewnia wskazówki dotyczące funkcjonalności aplikacji i zapewnia, że ​​opcje oprogramowania spełniają wymagania klientów. Analityk podejmuje również decyzje, rozwiązuje złożone problemy i mierzy dane operacyjne, aby zapewnić zgodność z normami bezpieczeństwa systemu.

$config[code] not found

Zdolności i narzędzia

Analityk techniczny musi mieć dobrą wiarę w zakresie widzenia, analityczne i programistyczne oraz skuteczne umiejętności komunikacyjne, zgodnie z O-Net OnLine. Aby wykonać niezbędne zadania, analityk techniczny często korzysta z komputerów mainframe, oprogramowania do zarządzania konfiguracją i oprogramowania do tworzenia platform internetowych, takich jak HyperText Markup Language lub HTML.

Kwalifikacje i wynagrodzenie za pracę

Firmy preferują kandydatów do pracy z tytułem licencjata z informatyki lub systemów informatycznych w celu obsadzenia wakatów analityków technicznych. Analityk techniczny zarobił średnią roczną pensję w wysokości 80 000 USD w 2010 r., Według portalu zasobów zawodowych Indeed.