Wznów zadania dla uczniów szkół średnich

Możesz pomyśleć, że nie potrzebujesz CV, gdy starasz się o pracę, gdy jesteś jeszcze w szkole średniej. Życiorysy mogą wydawać się aspektami korporacyjnego świata, ale są coraz częściej wymagane do wszelkiego rodzaju prac na poziomie podstawowym. Nawet jeśli praca nie wymaga wznowienia, złożenie jednego z solidnym i dobrze postawionym celem może zaimponować potencjalnym pracodawcom - i może być dobrą praktyką także dla studiów wyższych i podyplomowych.

$config[code] not found

Umiejętności

Kiedy jesteś w liceum, Twój życiorys powinien podkreślać umiejętności, które posiadasz, i powinien zwięźle określić, dlaczego jesteś dobrym kandydatem na dane stanowisko. Ponieważ wielu uczniów szkół średnich nie ma rozległej historii pracy, celem jest dobre podkreślenie umiejętności związanych z pracą, które mogą nie być udowodnione przez przeszłe doświadczenia.

Cele uczelni

Jeśli używasz swojego CV do aplikacji na studia lub do pracy związanej z docelowym stopniem, utwórz cel CV, który określa, jakie są Twoje cele w college'u. Dodaj pole, na którym zamierzasz studiować, a jeśli nie jest to CV, które przesyłasz do college'u, podaj, gdzie chciałbyś pójść do szkoły. Pokazuje to, że już myślałeś o przyszłości i pozwalasz rekrutującym kolegom z college'u i potencjalnym pracodawcom wiedzieć, gdzie zmierzasz w życiu.

Cele pracy

Niektórzy licealiści nie zamierzają chodzić do college'u po liceum, a inni zamierzają pracować w niepełnym wymiarze godzin w szkole. Ważne jest, aby pracodawcy wiedzieli, jakie są Twoje cele pracy. Skorzystaj z części celu życiorysu, aby wyrazić chęć rozwoju w firmie i rozwijać się jako pracownik i jako profesjonalista. Twoje szanse na znalezienie pracy wzrosną, jeśli firma zobaczy w Tobie długoterminowy potencjał.

Prostota

Najlepsze cele życiowe są proste i rzeczowe. Ważne jest, aby nie przesadzać z twoim zainteresowaniem pozycją, szczególnie na poziomie wejścia. Praca w korporacjach może wymagać pewnego celu, który pozwoli ci na osiągnięcie pewnego stopnia wykształcenia biznesowego, ale może się zdarzyć, że twoje umiejętności nie będą bezpośrednio związane z wykonywaną pracą. Na przykład, jeśli ubiegasz się o pracę w magazynie w lokalnym sklepie spożywczym, twój cel powinien wskazywać, że chcesz pracować w magazynie po szkole i w weekendy. Pracodawcy zazwyczaj widzą zawyżone cele i zainteresowania.