Opis stanowiska menedżera pola budowy

Kierownik budowy jest specjalistą od budowy na poziomie wyższym. Nadzorując jednocześnie wiele projektów budowlanych, ci menedżerowie są odpowiedzialni za nadzór personelu na każdym placu budowy, zapewniając, że wszystkie projekty są realizowane zgodnie z harmonogramem i że standardy jakości są spełnione.

Odpowiedzialność zawodowa

Kierownik budowy rekrutuje, trenuje, zarządza i kończy pracowników w razie potrzeby. Nadzorując wiele projektów jednocześnie, menedżer regularnie przeprowadza wizyty na miejscu, zapewniając harmonogramy zgodnie z harmonogramem i przestrzegając wszystkich przepisów bezpieczeństwa. Zarządzając budżetem, profesjonalista w tej roli przygotowuje wszystkie szacunki, zmienia zamówienia i upoważnienia do pracy, a także negocjuje i zatwierdza wszystkie umowy o udzielenie zamówienia i podwykonawstwo. Służąc jako łącznik pomiędzy ekipą budowlaną a klientami, kierownik terenowy zapewnia jakość projektu, a także zarządza oczekiwaniami każdego klienta, zapewniając, że zarówno pracownicy budowlani, jak i klient są zadowoleni z postępów projektu.

Oferty pracy

Firmy budowlane zazwyczaj promują kierowników budowy od wewnątrz. Kandydaci poszukujący okazji do skorzystania z nowej firmy mogą skorzystać z usługi firmy rekrutacyjnej specjalizującej się w lokowaniu pracowników z branży budowlanej i lekkiej. Czasami prace na tym poziomie mogą być publikowane online lub w gazetach. Ponadto organizacje zawodowe, takie jak Stowarzyszenie Zarządzania Budową Ameryki, oferują różnorodne zasoby dla członków, którzy szukają zmiany pracy.

Wymagania jakościowe

Wybrany kierownik terenowy musi być w stanie zmotywować i zainspirować członków zespołu projektowego, aby osiągnęli najlepsze wyniki. W ten sposób menedżer musi być doskonałym komunikatorem, stwarzającym doskonałe umiejętności interpersonalne. Kontakt z klientem jest również ważną częścią tej pracy. Kierownicy terenowi muszą czuć się komfortowo wchodząc w interakcję z nimi, dostarczając raporty o postępach projektu, zarządzając ich oczekiwaniami i kompleksowo wyjaśniając rzeczy osobom spoza branży.

Wymagania edukacyjne

Aby uzyskać zatrudnienie jako kierownik budowy, kandydat musi posiadać co najmniej czteroletnie doświadczenie. Pracodawcy zwykle wymagają, aby stopień bakałarza obejmował inżynierię, budownictwo lub pokrewną dziedzinę studiów. Dodatkowo, ponieważ jest to rola kierownicza, kandydaci powinni posiadać co najmniej 10-letnie doświadczenie zawodowe w branży, najlepiej w zarządzaniu projektem i / lub nadzorowaniu innych.

Średnia rekompensata

W 2009 roku Salary.com stwierdziło, że średni roczny dochód dla kierownika budowy w Stanach Zjednoczonych wynosi 83 277 USD. Ponadto Biuro Statystyki Pracy Stanów Zjednoczonych szacuje, że do roku 2016 "zatrudnienie kierowników budowy wzrośnie o 16 procent". Jest to przewidywane w wyniku rosnącej aktywności w branży budowlanej.