Opis zadania zarządzania muzyką

Kierownik muzyczny jest zatrudniony do nadzorowania kariery artysty. Rola polega na organizowaniu marketingu, reklamy i współpracy z prawnikiem artysty, aby umówić się na umowy i negocjacje. Menedżer muzyczny kieruje i planuje wszystkie aspekty kariery artysty i działa jako osobisty menedżer.

Wymagania

Aby zostać menedżerem muzyki, nie jest wymagane żadne formalne wykształcenie, ważniejsza jest wszechstronna znajomość całego przemysłu muzycznego i posiadanie w nim kontaktów. State University donosi, że wielu menedżerów posiada silną wiedzę w jednym lub dwóch obszarach, takich jak podróżowanie lub publikowanie i mają innych specjalistów, którzy pomagają w słabszych obszarach.

$config[code] not found

Umiejętności

Silne umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne są niezbędne dla kariery zawodowej w przemyśle muzycznym. Branża jest bardzo konkurencyjna, więc kluczowe znaczenie ma silna determinacja, aby odnieść sukces. Umiejętność skutecznego radzenia sobie z konfliktami, umiejętność pracy pod presją i umiejętność samopotwierdzenia są ważnymi umiejętnościami zgodnie ze ścieżką kariery Kreatywne wybory.

Obowiązki

Obowiązki menedżera muzyki różnią się w zależności od wielu zmiennych, takich jak wiedza specjalistyczna, rodzaj i profil artysty oraz doświadczenie. Creative Choices zauważa, że ​​typowe obowiązki ogólne obejmują współpracę z producentami nagrań, zapewnianie umów, współpracę z licencjonowanymi i prawnymi agencjami oraz analizowanie informacji o sprzedaży.