Analityk zamówień Opis stanowiska

Bez pracy analityków zamówień, biznes w wielu różnych typach organizacji zostałby zatrzymany. Analitycy ci są odpowiedzialni za nabywanie produktów od dostawców. Jest to skomplikowane zadanie: analitycy zamówień muszą rozumieć logistykę łańcucha dostaw, analizę danych i kontrakty oraz muszą mieć miękkie umiejętności, aby współpracować z innymi działami i tworzyć relacje z dostawcami.

$config[code] not found

Co robią analitycy zamówień

Analitycy zamówień, zwani czasami analitykami zakupów, specjalizują się w pozyskiwaniu zasobów i usług dla swoich firm. Osoba w tej roli bada wszystkie opcje dostępne na rynku, analizuje, które opcje najlepiej odpowiadają potrzebom firmy i organizuje przejęcie tego spisu lub usług, co wiąże się z negocjowaniem cen i umów. Istnieje duży finansowy i analityczny element tej roli. Analityk zamówień przeprowadza ocenę ryzyka, tworzy raporty dotyczące oszczędności i dokładnie śledzi i prognozuje poziomy zapasów.

Na przykład analityk ds. Zakupów lub zakupów, który pracuje dla firmy budowlanej, może robić takie rzeczy, jak odwiedzanie producentów płyt kartonowo-gipsowych; uczestniczyć w targach; analizuj raporty o nadchodzących projektach, przeglądaj zamówienia zakupu i sfinalizuj umowy z dostawcami, którzy dostarczają surowe materiały budowlane.

Typowy opis stanowiska analityka handlowego jest podobny, chociaż osoba z tym tytułem może również nadzorować młodszych analityków.

Gdzie pracują analityk zamówień

Organizacje wszelkiego rodzaju zatrudniają analityków zamówień. Każda firma, która prowadzi interesy z dostawcami, może korzystać z usług analityka zamówień, chociaż małe firmy mogą nie zatrudniać dedykowanej osoby w tej roli, ale zamiast tego mogą kłaść zakupy w bardziej ogólną pracę administracyjną.

Analitycy zamówień publicznych działają dla firm, które sprzedają produkty klientom, takim jak sklepy spożywcze i sklepy detaliczne. Pracują dla budowniczych, banków i producentów samochodów. Firmy informatyczne zatrudniają analityków, którzy nabywają oprogramowanie, sprzęt i inne usługi techniczne. Agencje rządowe również zatrudniają analityków zamówień. W tym charakterze mogą oni albo zdobyć inwentarz i usługi, albo przeanalizować nawyki zakupowe firm uczestniczących w programach rządowych, aby upewnić się, że pieniądze rządowe nie są marnowane.

Zostań analitykiem zakupów

College jest pierwszym krokiem na ścieżce kariery w zakresie zamówień. Posiadanie tytułu licencjata nie jest bezwzględnym wymogiem dla wszystkich zadań analityka zamówień publicznych, ale jest konieczne dla wielu z tych stanowisk. Istotna jest również znajomość konkretnego obszaru. Analityk zamówień, który chce na przykład pracować dla banku, powinien mieć pewne doświadczenie w pracy z usługami finansowymi.

Otrzymywanie certyfikatów zakupu jest krokiem naprzód dla analityków w tej dziedzinie. Przed otrzymaniem certyfikatu może być potrzebne doświadczenie, więc nie jest to jeden z pierwszych kroków na ścieżce kariery w zakresie zamówień. Kilka organizacji, w tym American Production and Inventory Control Society i American Purchasing Society, oferuje programy certyfikacji.

Czego można się spodziewać jako analityk ds. Zakupów

Podróż jest często częścią pracy analityka zaopatrzenia. Może być wymagane odwiedzanie dostawców i udział w targach. Jeśli analityk pracuje dla firmy, która ma kilka lokalizacji, może być wymagane podróżowanie do tych lokalizacji. W przeciwnym razie te zadania zwykle obejmują standardowe godziny pracy w tygodniu.

Biuro Statystyki Pracy podało, że średnia pensja dla agentów i menedżerów była $66,610 rocznie, czyli od 2017 r., co oznacza, że ​​połowa zarobiła ponad 66 610 USD, a połowę mniej. Analitycy zamówień publicznych raportują średnie pensje, które są nieco niższe, pomiędzy $55,000 i $60,000 od 2018 r.