Aplikacje - Opis zadania administratora

Administratorzy aplikacji projektują, instalują i monitorują korporacyjne systemy komputerowe. Odgrywają znaczącą rolę w procesach decyzyjnych organizacji, ponieważ zapewniają kompletność i aktualność informacji operacyjnych.

Opis stanowiska pracy

Administrator aplikacji współpracuje z zewnętrznymi dostawcami i administratorami aplikacji wewnętrznych, zapewniając, że systemy komputerowe spełniają korporacyjne standardy jakości i są zgodne z praktykami branżowymi. Administrator pisze również oprogramowanie, wprowadza informacje o danych lub procesach i komunikuje się z rówieśnikami, podwładnymi i działem zarządzania, zgodnie z O * Net OnLine.

$config[code] not found

Zdolności jakościowe, narzędzia i technologie

Administrator aplikacji musi mieć efektywne umiejętności komunikacyjne, znajomość programów komputerowych oraz umiejętność analizowania systemów i określania, w jaki sposób te systemy mogą sprostać potrzebom klientów, zgodnie z O * Net OnLine. Aby wykonywać czynności sprawnie, administrator może używać dysków flash i obiektowego oprogramowania programistycznego, takiego jak C ++ lub Java.

Edukacja i wynagrodzenie

Większość administratorów aplikacji posiada licencjat z informatyki lub systemów informatycznych. Jednak pracodawcy mogą zatrudniać kandydatów z dyplomem wspólnika oraz z praktycznym doświadczeniem. Portal informacji zawodowej Indeed pokazuje, że administratorzy aplikacji zarabiali średnio od 78 000 $ rocznie od 2010 roku.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla administratorów systemów sieciowych i systemów komputerowych

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, administratorzy systemów i systemów komputerowych zarabiają średnio w 2007 r. Roczną pensję w wysokości 79 700 USD. Na najniższym poziomie administratorzy systemów sieciowych i komputerowych zarabiali 25 percentyla wynagrodzenia w wysokości 61.870 USD, co oznacza, że ​​75 procent zarobiło więcej niż ta kwota. 75. percentyl wynagrodzenia to 102 400 $, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 roku w USA zatrudniono 391,300 osób jako administratorów systemów sieciowych i systemów komputerowych.