Opis zadania wykonawczego produktu

Kierownik produktu pomaga firmie zwiększyć poziom zysków, aby osiągnąć cele krótko- i długoterminowe. Analizuje trendy popytu na rynkach, identyfikuje potencjalnych klientów, dokonuje przeglądu inicjatyw konkurencji i opracowuje strategie cenowe

Obowiązki

Kierownik produktu monitoruje działania konkurencji i wykonuje umowy marketingowe oraz umowy, o czym świadczy ogłoszenie o pracy w firmie Orbitz. Komunikuje również trendy biznesowe z partnerami wewnętrznymi, takimi jak dział księgowości, marketingu i działu badań.

$config[code] not found

Narzędzia i technologie

Według strony internetowej Onet Online dotyczącej informacji o zadaniach, dyrektor wykonawczy często korzysta z komputerów osobistych i notebooków podczas wykonywania zadań. Może również używać oprogramowania analitycznego, takiego jak Minitab.

Działania w pracy

Kierownik produktu komunikuje się z osobami spoza firmy i nawiązuje relacje z partnerami biznesowymi, mówi Onet Online. Ona także kreatywnie myśli i podejmuje decyzje.

Wymagania akademickie

Pracodawcy wymagają, aby kandydaci do pracy mieli licencjat lub stopień naukowy związany z marketingiem, zarządzaniem biznesowym lub reklamą, aby kwalifikować się do stanowisk kierowniczych produktów.

Zdolności jakościowe

Kierownik produktu musi mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno werbalne, jak i pisemne. Musi także mieć zdolności perswazyjne i umiejętność koordynowania działań.

Rozważania finansowe

Według danych portalu zasobów kariery zawodowej dyrektorzy zarządzający produktami zarabiali przeciętnie roczne zarobki w wysokości 89 000 USD od 2010 roku.