Jak zostać projektantem butów Nike

Nike jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek obuwia na świecie, a praca projektanta obuwia Nike symbolizuje znaczący poziom osiągnięć w Twojej karierze. Osiągnięcie tego poziomu wymaga kreatywności, z rozległą wiedzą na temat mody i branży obuwniczej. Przygotuj się na karierę w Nike, łącząc edukację i doświadczenie w branży.

Projektowanie umiejętności butów

Projektanci obuwia muszą być na bieżąco z trendami obuwniczymi i modowymi. Musisz wiedzieć, jakie style są obecnie pożądane przez konsumentów. Projektowanie obuwia wymaga również umiejętności rysowania, aby przetłumaczyć swoje pomysły na konkretne koncepcje.Umiejętności komputerowe są również przydatne, ponieważ rysowanie odbywa się często w programach komputerowych, a nie ręcznie. Według serwisu O * Net Online, projektanci również potrzebują dobrych umiejętności podejmowania decyzji. Projektowanie obuwia to coś więcej niż rysunek. Musisz także wziąć pod uwagę koszty materiałów i produkcji. Mogą również pojawić się problemy z twoim bucie, więc musisz być w stanie zidentyfikować potencjalne problemy i wprowadzić niezbędne poprawki.

$config[code] not found

Codzienne obowiązki

Jako projektant obuwia tworzysz i rozwijasz projekty obuwia od pomysłu do produkcji. Pierwszym etapem jest rozwój koncepcji i pomysłów na styl. Można to zrobić indywidualnie lub w ramach grupy współpracy. Następnie zamieniasz te pomysły w rysunki i szkice. Oprócz estetycznych decyzji dotyczących koloru i wzorów, ta część procesu obejmuje także wybór materiałów i materiałów. Zgodnie ze stroną projektu kariery, The Art Career Project, bierzesz swoje rysunki i tworzysz wzór, który zostanie przekształcony w prototyp. Jeśli prototyp zostanie zaakceptowany przez twojego pracodawcę lub klienta, zostanie wysłany do produkcji.

Edukacja i doświadczenie

Istnieją różne drogi do zostania projektantem obuwia Nike. Możesz zdecydować się na czteroletnie studia licencjackie w zakresie projektowania mody lub merchandisingu. Dwuletnie staże stowarzyszone są realnymi opcjami oferującymi różnorodne koncentracje związane z modą. Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku oferuje dyplom z projektowania mody. W czasie nauki w szkole lub bezpośrednio po ukończeniu studiów powinieneś odbyć staż w branży obuwniczej. Jest to sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego podczas nauki zawodu. Nike oferuje liczne staże każdego roku w lokalizacjach na całym świecie. Odwiedź ich stronę internetową, aby uzyskać informacje i aplikację.

Ubieganie się o Nike

Kiedy będziesz gotowy do zatrudnienia w Nike, przeszukaj firmę, aby zapoznać się z różnymi karierami projektowymi i lokalizacjami geograficznymi. Odwiedź sekcję poświęconą karierze na stronie firmy, aby dowiedzieć się, jakie jest dostępne zatrudnienie w każdej lokalizacji. Możesz złożyć wniosek i wrócić do firmy online. Upewnij się, że Twoje CV jest dokładnym odzwierciedleniem twojego wykształcenia i doświadczenia w projektowaniu obuwia. Popraw wszelkie błędy ortograficzne i gramatyczne. Jeśli nie znajdziesz natychmiastowej okazji, często wracaj na stronę, aby sprawdzić najnowsze wiadomości.