Opis stanowiska ogólnego konsultanta

Praca jako konsultant może być stymulującą i angażującą karierą, która wymaga od ciebie korzystania z różnych dyscyplin, aby stworzyć rozwiązanie, które spełnia potrzeby twojego klienta. Podsumowanie tego, co wiąże się z twoją pracą, może być trudne, ponieważ różni się od klienta do klienta i na pewno w różnych branżach. Kariera w doradztwie faworyzuje tych, którzy mają zróżnicowane i zróżnicowane pochodzenie, zarówno w zakresie edukacji, jak i doświadczenia zawodowego.

$config[code] not found

Obowiązki zawodowe

Twoje obowiązki będą się różnić w zależności od branży, chociaż generalnie konsultanci są proszeni o pozyskanie podstawowych informacji o kliencie i branży klienta. Aby to osiągnąć, możesz być zmuszony często podróżować do lokalizacji klienta. Generalny konsultant jest zazwyczaj pozycją początkową; W tym czasie będziesz musiał udowodnić swoje umiejętności badawcze, aby przejść do specjalistycznej dziedziny.

Twoim drugim obowiązkiem będzie zapewnienie relacji z klientami. Twoja zdolność do tego jest równoznaczna z twoim sukcesem, ponieważ silna komunikacja jest sposobem, w jaki będziesz skutecznie tworzyć rozwiązania dla klientów i sprzedawać je w swojej pracy.

Obowiązki administracyjne

Twoja pozycja jako głównego konsultanta będzie głównie dotyczyć gromadzenia informacji. Powinieneś posiadać sprawne umiejętności komputerowe i biurowe. Rozumienie różnych programów medialnych jest pomocne, ponieważ wymaga pewnego stopnia kreatywności, aby oddzielić się od siebie i sprzedać klienta w sprawie proponowanych rozwiązań.

Inne wymagane umiejętności

Eksponuj profesjonalizm przez cały czas, ponieważ możesz być jedynym kontaktem, który klient ma z firmą na co dzień. Niezbędne są wielkie umiejętności interpersonalne, ponieważ większość czasu poświęcasz na zbieranie informacji za pośrednictwem wywiadów z różnych poziomów zarządzania w firmach klientów.

Fizyczne wymagania

Fizyczne wymagania tej pozycji są typowe dla pracy w biurze korporacyjnym, z wyjątkiem tego, że konsultanci często podróżują. Przekonasz się, że wymagania dotyczące podróży obejmują 50 procent lub więcej czasu. Często ten wymóg powoduje wypalenie wśród konsultantów, ponieważ trudno jest zrównoważyć życie osobiste i zawodowe.

Edukacja i doświadczenie zawodowe

Najprawdopodobniej wejdziesz na stanowisko bezpośrednio poza szkołą lub nawet bez dyplomu uczelnianego, w zależności od wieku i branży, pod warunkiem, że masz wystarczającą historię pracy specyficzną dla branży. Nie ma wymaganej dyscypliny edukacyjnej, ponieważ najważniejsze jest, abyś był w stanie szybko się przystosować i zsyntetyzować nowe informacje w efektywny sposób.

Wynagrodzenie

Wynagrodzenie zależy od lokalizacji, firmy i doświadczenia. Jeśli pracujesz dla jednej z dużych grup konsultingowych - takich jak McKinsey & Co., Bain & Co. i The Boston Consulting Group - Twoja pensja jako głównego konsultanta na poziomie podstawowym będzie wynosić około 60 000 $ rocznie plus premia, która zmienia się corocznie w zależności od warunków rynkowych.

W mniejszej firmie konsultingowej wynagrodzenia mogą się różnić od 36 000 do 50 000 USD w zależności od lokalizacji i branży.

Praca w charakterze konsultanta ogólnego dla gminy wynosi od 25 000 do 50 000 USD w zależności od lokalizacji.

Wyżej wymienione wynagrodzenia są aktualne w 2010 roku.