Specjalista ds. Prawnych Opis stanowiska

Specjaliści prawni wykonują zadania administracyjne w kancelarii prawnej lub wydziale prawnym organizacji. Mogą pracować dla szefów działów, dyrektorów prawnych lub innych menedżerów. Zwani także sekretarzami prawnymi, wykonują niezbędne usługi i obowiązki administracyjne, które pomagają adwokatom w wykonywaniu ich zawodów.

Zadania administracyjne

Specjaliści prawni wykonują różnorodne zadania biurowe, w tym planowanie spotkań, odpowiadanie na telefon i bieżącą korespondencję. Oprócz tych zadań mogą oni jednak kompilować briefy prawne, przygotowywać umowy lub pomagać w przyspieszaniu informacji w sprawach sądowych. Na przykład mogą wypełniać zgłoszenia wypadków lub wniosków sądowych i sądowych. Mogą również prowadzić badania prawne i zbierać informacje dotyczące spraw.

$config[code] not found

Środowisko pracy

Większość specjalistów prawnych pracuje w pełnym wymiarze godzin w biurze. Ich godziny mogą sięgać w godzinach nadliczbowych, gdy pojawiają się terminy składania wniosków lub badania sprawy na próbę. Osoby, które chcą pracować w tego rodzaju środowisku biurowym, powinny posiadać silne umiejętności organizacyjne i posiadać praktyczną wiedzę na temat procedur administracyjnych, takich jak wypełnianie dokumentów.

Wymagania edukacyjne

Minimalny wymóg edukacyjny dla osób poszukujących pracy jako prawnik jest zwykle dyplomem ukończenia szkoły średniej. Kandydaci muszą mieć mocne umiejętności komputerowe i biurowe. Osoby pracujące w branży prawniczej generalnie wymagają kilku miesięcy szkolenia, aby poznać specyfikę branżową.

Pokaż mi pieniądze

Mediana wynagrodzenia dla sekretarza prawnego wyniosła 42,390 USD rocznie, według Bureau of Labor Statistics z maja 2013 r. Przewiduje się, że perspektywy pracy sekretarzy prawnych spadną o około 3 procent od 2012 do 2022 roku. Ponieważ spadek ten zwiększy konkurencję w terenie, osoby zainteresowane stanowiskiem specjalisty prawnego powinny poszukiwać doświadczenia zawodowego w dziedzinie prawa i nabywać umiejętności obsługi komputera.