Opis zadania kontrolera funduszy

Kontroler funduszy jest starszym specjalistą ds. Finansów, który nadzoruje wszystkie funkcje związane z rachunkowością i sprawozdawczością finansową w zakresie zabezpieczenia, wzajemnego, emerytalnego lub prywatnego funduszu kapitałowego. Ekspert ten zapewnia, że ​​sprawozdanie finansowe funduszu jest dokładne i zgodne z polityką funduszu, praktykami branżowymi, zasadami rachunkowości i standardami regulacyjnymi. Kontroler zazwyczaj posiada tytuł licencjata lub magistra z dziedziny biznesu.

$config[code] not found

Obowiązki

Kontroler funduszu ustala odpowiednie i skuteczne wewnętrzne mechanizmy kontroli, polityki i mechanizmy wokół procesów sprawozdawczości finansowej funduszu, aby zapobiec stratom spowodowanym kradzieżą, oszustwem, awarią technologii lub błędami ludzkimi. Odpowiednia lista zasad zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wykonywania zadań i zgłaszania problemów. Skuteczna polityka prawidłowo naprawia problemy wewnętrzne. Ekspert ten zapewnia również uczciwe i kompletne sprawozdania finansowe i ustawowe funduszu oraz zgadza się z ogólnie przyjętymi zasadami rachunkowości (GAAP). "Uczciwość" oznacza dokładność w księgowości lub finansach. Pełna dokumentacja finansowa zawiera cztery podsumowania danych: sprawozdanie z sytuacji finansowej, zestawienie zysków i strat, zestawienie przepływów pieniężnych oraz zestawienie kapitału własnego. Kontroler funduszu koordynuje również czynności audytorskie z audytorami wewnętrznymi i zewnętrznymi oraz zapewnia pracownikom departamentów usuwanie istotnych problemów lub kontrolowanie uchybień wykrytych przez audytorów.

Oferty pracy

Doświadczony kontroler funduszu może zostać dyrektorem finansowym lub dyrektorem finansowym (CFO) po pięciu latach. Ekspert ten może pracować w branży funduszy lub dla innej firmy świadczącej usługi finansowe - takiej jak bank, firma ubezpieczeniowa, firma typu venture capital lub fundusz emerytalny. Kontroler funduszy, który posiada profesjonalny certyfikat, taki jak Certified Public Accountant (CPA) lub Certified Financial Analyst (CFA), ma więcej możliwości profesjonalnego rozwoju.

Wymagane umiejętności i wiedza

Specjalista ds. Rachunkowości funduszy musi posiadać silne umiejętności komunikacyjne (pisemne, ustne i graficzne) oraz umiejętności badawcze. Ten specjalista musi również posiadać doświadczenie w zakresie działań rynku finansowego, rachunkowości, audytu, przepisów podatkowych i ustawowych mających wpływ na fundusze hedgingowe, fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne i fundusze private equity.

Edukacja / szkolenie

Kontroler funduszu zwykle posiada tytuł licencjata w dziedzinie finansów, księgowości lub inwestycji. Kontroler może również posiadać stopień magistra lub doktora w zakresie finansów matematycznych lub statystyki.

Wynagrodzenie i godziny pracy

Harmonogram kontrolera funduszu może obejmować regularne godziny pracy (od 8 do 18), a także zlecenia weekendowe lub późno w nocy. Te przypisania mogą wystąpić na koniec miesiąca lub kwartału, kiedy fundusz wzajemny lub fundusz hedgingowy musi złożyć dokumenty regulacyjne i statutowe - takie jak papiery wartościowe i wymiany lub dokumenty wewnętrzne Urzędu Skarbowego. Poziom wynagrodzeń dla kontrolerów funduszy zależy od doświadczenia, wielkości funduszu i wykształcenia akademickiego. Departament Pracy USA zauważa, że ​​mediana wynagrodzeń kontrolerów funduszy, z wyłączeniem premii gotówkowych i akcji, wyniosła 93 350 dolarów w 2008 roku.