Opis stanowiska dla kierowcy ciężarówki z platformą płaską

Ładunki, które nie mogą być przewożone w przyczepie ciągnikowej, muszą być transportowane za pomocą ciężarówki z platformą. Kierowcy platform muszą mieć doświadczenie połączone z siłą fizyczną, aby odnieść sukces w tej roli. Towary mogą być dostarczane w wielu miastach, a nawet w wielu stanach. Kierowcy ciężarówek stanowią jedno z największych zawodów, zgodnie z Bureau of Labor Statistics.

Doświadczenie

Wszyscy kierowcy ciężarówki z platformą muszą mieć aktualne komercyjne prawo jazdy. Aby zarobić CDL, potencjalni kierowcy ciężarówek mogą wziąć udział w szkoleniach, aby nauczyć się manewrować ciężarówką na zatłoczonej drodze. The Professional Truck Driver Institute oferuje szkolenia spełniające standardy ustanowione przez Federal Highway Administration.

Kierowcy muszą mieć czyste zapisy jazdy i zdać egzamin pisemny, aby zakwalifikować się do CDL.

Większość firm transportowych z platformami wymaga doświadczenia w terenie.

Umiejętności

Ciężarowi kierowcy ciężarówek muszą mieć fizyczne zdolności wymagane do prowadzenia ciężarówki przez długi czas. Muszą być wystarczająco silni, aby odpowiednio zabezpieczyć ładunek.

Kierowcy ci muszą pracować regularnie poprzez nudę i zmęczenie. Muszą mieć elastyczne życie rodzinne, ponieważ wielu ciężarowych kierowców ciężarówek jest często poza domem przez tydzień. Mogą również pracować w weekendy i święta.

Obowiązki

Ciężarowi kierowcy ciężarówek muszą wiązać swoje ciężary do swoich ciężarówek. Należy to zrobić właściwie, aby zapewnić bezpieczny transport.

Kierowcy ciężarówek mogą pracować w zespołach, aby wspólnie spędzać czas podczas długich podróży i pomagać sobie nawzajem w zarządzaniu ciężkimi ładunkami.

Wielu dalekosiężnych kierowców ciężarówek musi zaplanować własne trasy przejazdu. Kierowcy ci otrzymują adres z ostatecznym terminem i mogą wybrać trasę, którą chcą wybrać, aby dotrzeć do miejsca docelowego o ustalonym czasie.

Kierowcy muszą prowadzić szczegółowy dziennik podróży, przebiegu i godzin snu, aby udokumentować, że przestrzegają przepisów ustanowionych przez Departament Transportu.

Odszkodowanie

Wiele ciężarówek z platformą płaci się za godzinę lub kilometr. W 2008 roku przeciętny kierowca ciężarówki zarobił 17,92 USD za godzinę, według Bureau of Labor Statistics.

Stawki godzinowe lub stawki milowe rosną w zależności od doświadczenia kierowcy i czasu pracy w firmie.

Wielu kierowców ciężarówek ma możliwość wstąpienia do związku lub Międzynarodowego Bractwa Kierowców, co daje kierowcom ciężarówek platformę, na której można usłyszeć w kwestiach takich jak prawa pracownicze i negocjacje umów.

Perspektywy pracy

Według danych Bureau of Labor Statistics zatrudnienie kierowców ciężarówek wzrośnie o 9 procent w latach 2008-2018. Ponieważ popyt na towary wzrasta wraz z gospodarką, potrzeba więcej kierowców ciężarówek do transportu tych towarów.