Opis zadania e-Commerce Manager

Handel elektroniczny obejmuje handel produktami i usługami przez Internet. Firmy internetowe i inne organizacje zatrudniają menedżerów handlu elektronicznego do nadzorowania wszystkich działań związanych z e-biznesem, począwszy od rozwoju strony internetowej i brandingu, aż po marketing internetowy i sprzedaż online. Ta kariera jest odpowiednia dla profesjonalistów z silną praktyczną wiedzą i doświadczeniem w e-commerce i platformach marketingu internetowego.

$config[code] not found

Robić pracę

Menedżerowie handlu elektronicznego pracują w dynamicznym i dynamicznym środowisku wymagającym silnych umiejętności podejmowania decyzji, elastyczności i zdolności dostosowawczych. Muszą wybierać spośród różnych internetowych strategii marketingowych i decydować, która opcja jest najlepsza. Muszą również wdrożyć nowe inicjatywy biznesowe online, takie jak przejście od handlu detalicznego do handlu na rynku Forex, i być w stanie rozróżnić legalnych klientów od oszustów w czasie rzeczywistym, aby zapobiec poniesieniu przez firmę strat. Umiejętność korzystania z komputera ma kluczowe znaczenie, ponieważ menedżerowie e-commerce spędzają większość swojego czasu na interakcji z komputerami i sieciami komputerowymi. Będąc liderami, menedżerowie handlu elektronicznego potrzebują doskonałego przywództwa i umiejętności nadzorowania, aby kierować, kierować i motywować zespoły e-commerce do realizacji celów dotyczących wydajności i wzrostu.

Maksymalizacja wzrostu

Głównym obowiązkiem zarządzającego e-commerce jest zwiększenie działalności internetowej firmy. Zwykle oznacza to zwiększenie liczby transakcji sprzedaży online lub transakcji biznesowych, które firma wykonuje. Na przykład menedżer handlu elektronicznego pracujący dla internetowego butiku mody współpracuje z twórcami witryn i projektantami, aby zapewnić, że strona internetowa firmy jest przyjazna dla użytkownika, dobrze utrzymana i stale aktualizowana za pomocą najnowszych technologii. Opracowuje również strategie zwiększania ruchu na stronie, takie jak wykorzystanie kanałów mediów społecznościowych, optymalizacja wyszukiwarek i blogowanie. Menedżerowie handlu elektronicznego również decydują o tym, jak prezentować produkty online, na przykład poprzez nowości i aktualizacje produktów. Ponadto wybierają odpowiednie elektroniczne systemy zakupów i sposoby dystrybucji zakupionych produktów wśród kupujących.

Rozpatrywanie skarg

Menedżerowie handlu elektronicznego zajmują się także skargami klientów. Na przykład, gdy klient internetowy wniesie skargę, ponieważ otrzymała uszkodzone towary, które nie spełniały jej specyfikacji, kierownik handlu elektronicznego bada incydent i rozlicza roszczenie. Menedżerowie ci często monitorują kanały mediów społecznościowych, aby określić, co użytkownicy mówią o swoich markach i reagować na nie w razie potrzeby. Zarządzający e-commerce muszą również utrzymywać pozytywne relacje robocze z partnerami biznesowymi, takimi jak procesory płatności elektronicznych i dystrybutorzy produktów.

Dotarcie tam

Menedżerowie handlu elektronicznego często pochodzą z środowisk biznesowych i informatycznych. Dlatego, aby uzyskać pracę menedżera e-commerce, pomaga zdobyć tytuł licencjata w dziedzinach takich jak marketing, informatyka lub systemy informacji biznesowych. Chociaż nie są wymagane żadne licencje w celu zabezpieczenia tej pracy, uzyskanie profesjonalnych certyfikatów może poprawić perspektywy. Na przykład zdobycie certyfikatu WOW Certified E-Commerce Managera World Organization of Webmasters demonstruje twoje opanowanie strategii biznesowych w Internecie. Łącząc takie certyfikaty z ogromnym doświadczeniem zawodowym i uzyskaniem dyplomu z zakresu e-commerce lub technologii, możesz kwalifikować się do zadań związanych z zarządzaniem w dużych firmach internetowych.