Obowiązki zawodowe jako kasjer w CVS

Kasjerzy to zazwyczaj osoby, z którymi klienci spotkają się przy zakupie przedmiotów lub zadawaniu pytań dotyczących konkretnych produktów. W CVS, jednym z największych w kraju sieci sklepów detalicznych i aptek, kasjerzy nie tylko rejestrują sprzedaż, ale także pomagają w różnych zadaniach, które pomogą płynnie funkcjonować w sklepie, dzięki czemu klienci mogą cieszyć się przyjemnym doświadczeniem za każdym razem, gdy wchodzą do sklepu CVS.

$config[code] not found

Obsługa klienta

Jacob Wackerhausen / iStock / Getty Images

Zapewnienie doskonałej obsługi klienta jest zdecydowanie najważniejszą funkcją bycia kasjerem CVS. Część obsługi klienta pomaga klientom w ich pytaniach i obawach związanych z produktami i obsługą skarg klientów. Powitanie klientów jest również ważne, w tym cześć, okazanie pomocy w razie potrzeby i robienie wszystkiego z uśmiechem.

Operacje

Michael Blann / Digital Vision / Getty Images

Jednym z głównych wymogów bycia kasjerem jest posiadanie doświadczenia w pracy przy kasie. Istnieje kilka czynności, które kasjerzy CVS muszą wykonywać podczas pracy przy kasie, w tym obsługi transakcji gotówkowych, przetwarzania czeków, dokonywania zakupów kartą kredytową i oferowania kontroli deszczu. Prowadzenie kasy nie jest jedyną funkcją, którą musi wykonać kasjer; kasjerzy muszą również wyceniać towar na podłogach sklepowych, półkach sklepowych z nowymi towarami i sprawdzać stan zapasów, aby upewnić się, że produkty są w pełni dostępne.

Wygląd sklepu

Danilin Vasily / iStock / Getty Images

Pozytywne nastawienie i przekazywanie pozdrowień klientom to nie jedyne aspekty zapewniające klientom doskonałą jakość. Utrzymanie dobrego wyglądu sklepu pomoże kasjerom zapewnić lepszą obsługę poprzez zorganizowanie ich w strefach check-out i korytarzach podłogowych. Można to osiągnąć w powolnych okresach dnia roboczego przez prostowanie stojaków na czasopisma, umieszczanie niechcianych przedmiotów na podłodze sprzedażowej i czyszczenie liczników i półek w razie potrzeby.

Zwroty i wymiany

Catherine Yeulet / iStock / Getty Images

Czasami klient przynosi przedmiot do sklepu, który musi zostać zwrócony lub wymieniony z powodu problemu lub niezadowolenia z produktu. Aby dokonać zwrotu lub wymiany, kasjer CVS musi ustalić, czy produkt może zostać zwrócony w dozwolonym czasie (który wynosi 30 dni) oraz czy istnieje uzasadniony powód zwrotu. Kasjer musi również przejść przez zasady sklepu, podejmując właściwą decyzję w procesie zwrotu i wymiany i musi wydać prawidłową metodę płatności, która może również obejmować kredyt sklepowy.

Procedury zamykania

Purestock / Purestock / Getty Images

Pod koniec zmiany kasjera lub gdy nadejdzie pora zamknięcia sklepu na dany dzień, zwykle mają miejsce procedury zamykania. Odbywa się to poprzez zamknięcie rejestru kasjera, zliczenie zawartości w szufladzie rejestrowej, a także wyodrębnienie i zsumowanie wszystkich stosowanych metod płatności, w tym gotówki, czeków i kart kredytowych, a także formularzy zwrotów (jeśli dotyczy) i kuponów.