Opis zadania menedżera banku

Kierownik banku jest osobą odpowiedzialną za operacje finansowe banku, a także pracowników, którzy świadczą obsługę klienta w transakcjach bankowych lub pożyczkowych. Monitoruje transakcje pod kątem dokładności i profesjonalizmu. W trosce o satysfakcję klienta i utrzymanie go, utrzymuje przyjazne i efektywne środowisko.

Rodzaje

Osoba na tym stanowisku w małym miejscu może być odpowiedzialna za wszystkie działy bankowe. W większych bankach z wieloma lokalizacjami zwykle istnieje oddział menedżera dla każdego lokalnego biura. Jeśli główny bank lub oddział jest dużą operacją, zazwyczaj są to menedżerowie poszczególnych działów, takich jak działy pożyczek, kredytów hipotecznych, inwestycji, kontroli i oszczędności.

$config[code] not found

Obowiązki

Poza szkoleniem i nadzorowaniem pracowników oraz gwarantowaniem wyjątkowej obsługi klienta, menedżer banku przygotowuje raporty i podsumowania, które odzwierciedlają działalność banku w zakresie nowych pożyczek i kredytów hipotecznych, działalności domyślnej, nowej aktywności na rachunkach oraz zwrotów z inwestycji banku. Dane te są przekazywane wyższemu zarządowi, a także zarządowi i inwestorom banku. Menedżer jest często wzywany przez podwładnych do rozwiązywania problemów obsługi klienta lub do pomocy w ekspedycji wniosków kredytowych lub hipotecznych.

Warunki pracy

Kierownik banku spędza większość czasu przy biurku, robiąc papierki i pracując na swoim komputerze. Może czasami przechodzić przez obszary zaplecza, kasjera i lobby w celu interakcji z personelem i klientami. Chociaż może pracować w banku mniej niż tradycyjne 40 godzin tygodniowo, często zabiera pracę do domu, którą kończy w godzinach wieczornych lub w weekendy. Ubiór dla banków jest tradycyjnie profesjonalny, a ogólna atmosfera jest zazwyczaj przyjazna i pomocna.

Wymagania edukacyjne

Wnioskodawcy ubiegający się o staż lub zarządzanie bankiem muszą mieć wykształcenie wyższe. Sugerowane obszary koncentracji obejmują matematykę, rachunkowość, finanse lub administrację biznesu. Poziom wykształcenia uczelni różni się w zależności od banku. Większość banków oferuje menedżerskie programy szkoleniowe potencjalnym menedżerom, aby zapoznać ich z różnymi działami bankowymi i ich działaniami.

Możliwości wynagrodzenia i awansów

Według Salary.com, średni roczny dochód menedżera banku w 2009 r. Wyniósł 137 163 USD, w zależności od wielkości banku, jego zasobów i warunków ekonomicznych w regionie, w którym znajdował się bank. Szanse na awans są również bardzo zależne od tych czynników. Menedżerowie banków niższego szczebla często zapisują się na zaawansowane kursy finansów i bankowości, aby zwiększyć swoje szanse na awans.