Opis stanowiska szefa kuchni

Szef kuchni przygotowuje jedzenie na specjalne okazje i uroczystości. Pozycje menu, które tworzy, są wybierane z góry przez klienta, który ją wynajmuje. Kieruje sztabem kuchni i kelnerami, obsługując jedzenie, uczęszczając na stacje żywieniowe lub przygotowując stoły bufetowe.

Wymagania dotyczące umiejętności

Doskonałe umiejętności w zakresie gotowania, pieczenia i prezentacji żywności są niezbędne, aby być kucharzem gastronomicznym. Musi być dobrze zorganizowany w planowaniu menu, przypisywaniu obowiązków personelowi i przygotowywaniu jedzenia. Znajomość matematyki jest wymagana, aby zapewnić, że koszt żywności zostanie utrzymany w określonych wytycznych budżetowych. Dobre umiejętności komunikacyjne są niezbędne, aby pomóc klientowi w dokonywaniu wyborów menu, negocjować warunki umowy o wyżywienie oraz bezpośrednio i motywować pracowników.

$config[code] not found

Obowiązki w pracy

Przygotowanie wysokiej jakości żywności i prezentacja jej w atrakcyjny sposób to główne cele szefa kuchni. Jest zobowiązana do przestrzegania wytycznych dotyczących bezpiecznego przechowywania i obchodzenia się z żywnością oraz monitorowania swoich pracowników, aby upewnić się, że są również zgodni. Przepisy, które tworzy, muszą być ustandaryzowane i dokładne, aby zagwarantować zgodność dla każdego klienta. Oczekuje się, że będzie zaradna i kreatywna, aby skutecznie radzić sobie z problemami związanymi z niedoborem żywności, błędami w przygotowywaniu żywności i dodatkowymi gośćmi.

Warunki pracy

Miejsca dla kucharzy gastronomicznych są różne. Niektórzy pracują w hotelach lub restauracjach i korzystają z tej samej kuchni na każde wydarzenie. Inni podróżują do domów, sal spotkań publicznych lub lokali recepcyjnych i muszą korzystać z dostępnego im sprzętu kuchennego i narzędzi. Kucharz cateringowy musi mieć wytrzymałość i być w dobrej formie fizycznej, ponieważ spędza wiele godzin na nogach. Praca wymaga ciężkiego podnoszenia, zginania i rozciągania, więc musi być silny i elastyczny. Godziny są często długie i zazwyczaj obejmują wieczory, weekendy i święta. Od szefa kuchni oczekuje się noszenia stroju odpowiedniego dla szefa kuchni, w tym czapki i rękawiczek jednorazowych.

Wymagania edukacyjne

Nie jest wymagane formalne wykształcenie na tym stanowisku. Wielu kucharzy zostało formalnie przeszkolonych w szkołach kulinarnych lub kulinarnych, ale wielu uczy się handlu poprzez szkolenie w miejscu pracy zdobyte na stanowiskach jako kucharze przygotowujący posiłki i sous kucharze. Niektórzy kucharze cateringowi są samoukami dzięki książkom kucharskim i zasobom internetowym.

Możliwości wynagrodzenia i awansów

W dużych organizacjach gastronomicznych lub gastronomicznych kucharz może aspirować do stanowiska szefa kuchni lub kierownika ds. Żywności i napojów. Mniejsze firmy zwykle oferują niewielkie szanse na awans. Szefowie gastronomii prowadzący działalność na własny rachunek mogą zwiększyć swoje dochody poprzez zwiększenie liczby klientów. Według strony JobMonkey.com poświęconej ofertom pracy i wynagrodzeniom roczny zakres wynagrodzeń w 2010 roku dla szefa kuchni w Stanach Zjednoczonych wynosił od 35 000 do 75 000 USD, w zależności od doświadczenia i danych demograficznych.