Opis stanowiska koordynatora kredytu

Koordynator ds. Pożyczek pełni rolę pierwszej linii w dziale obsługi kredytu banku. Ta osoba zazwyczaj koordynuje większość prac związanych z przeglądaniem pliku wnioskującego o pożyczkę i przygotowuje go do underwritingu.Znaczna część centrów ról w komunikacji między wnioskodawcą a inicjatorem wypożyczenia w celu zapewnienia, że ​​dokumentacja zawiera wszystkie materiały niezbędne do podjęcia skutecznej decyzji kredytowej.

Wsparcie analizy kredytów

Podstawowym obowiązkiem koordynatora jest spotkanie z podmiotem przetwarzającym pożyczki lub inicjatorem w celu przeglądu dokumentów wnioskodawcy. Wnioski o pożyczkę zwykle wymagają pewnych komponentów do przetworzenia, w tym raportów kredytowych, weryfikacji zatrudnienia, dokumentacji dochodowej i wyciągów bankowych. Koordynator sprawdza plik z analitykiem kredytowym, aby zapewnić wszystkie niezbędne informacje i dokumentację. Koordynator przeprowadza także podstawowe badania przesiewowe przed przekazaniem pliku procesorowi do ostatecznego sprawdzenia przed wystawieniem gwarancji.

$config[code] not found

Komunikacja wnioskodawcy

Kiedy wniosek o pożyczkę jest niekompletny, koordynator zwykle ponosi odpowiedzialność za wykonanie dodatkowego połączenia telefonicznego lub wysłanie wiadomości e-mail do wnioskodawcy. W dalszej kolejności koordynator musi jasno wytłumaczyć wnioskodawcy, co musi wysłać lub dorzucić, aby wypełnić wniosek. Pracodawcy wymagają od koordynatorów aktualizacji plików śledzenia wnioskodawców w ich systemach komputerowych w celu łatwego monitorowania stanu. Wymóg ten pomaga przedstawicielowi serwisu odpowiadać na pytania, gdy wnioskodawcy dzwonią, aby sprawdzić swoje pliki.

Rozwiązanie problemu

Celem przetwarzania pożyczek jest dokładne przeglądanie aplikacji i plików ekranowych, aby proces underwritingu był formalnością. W niektórych przypadkach underwriterzy odrzucają wnioski lub żądają dodatkowych informacji. W tych okolicznościach koordynator jest odpowiedzialny za łączność między subemitentem a wnioskodawcą w celu rozwiązania ewentualnych problemów. Najczęstsze kroki potrzebne do sfinalizowania plików obejmują uzyskanie zaktualizowanych ocen, dodatkowej dokumentacji i podpisanych oświadczeń. Dokładność i skuteczność w rozwiązywaniu tych problemów przyczynia się do skuteczności koordynatora.

Wymagania wstępne

Wymagania dotyczące konkretnej roli koordynatora zależą od zakresu stanowiska. Niektóre banki postrzegają koordynatora jako stanowisko podstawowe, które wymaga jedynie dyplomu ukończenia szkoły średniej i kilku lat doświadczenia w bankowości. W przypadku ról koordynatorów wyższego szczebla potrzebujesz licencjata w dziedzinie finansów lub pokrewnej dziedzinie. Możesz również potrzebować doświadczenia bankowego. Pożądane umiejętności obejmują dbałość o szczegóły, umiejętności organizacyjne, pracę zespołową oraz umiejętność porozumiewania się w sposób jasny i skuteczny. Potrzebna jest również znajomość przepisów dotyczących przetwarzania pożyczek, chociaż pracodawcy mogą zapewnić to szkolenie w miejscu pracy.