Opis zadania administratora Grant

Utalentowany administrator grantów jest ważną częścią każdej organizacji non-profit, zarówno jako członek personelu, jak i niezależny konsultant. Dotacje są ważnym źródłem funduszy dla większości organizacji non-profit, więc administrator dotacji jest kluczowym członkiem zespołu zbierającego fundusze o szerokim zakresie obowiązków.

Grant Work

Administratorzy grantów są odpowiedzialni za identyfikację źródeł finansowania dotacji, badanie procesu aplikacji, kompilowanie danych aplikacji i koordynację terminów. W zależności od wielkości organizacji i jej pracowników administrator grantu może również napisać wniosek o dotację i związane z nim materiały. Współpracuje również z innymi członkami zespołu zbierającego fundusze, aby współpracować nad ogólnym planem pozyskiwania funduszy, ponieważ same dotacje rzadko wystarczają, aby zaspokoić wszystkie potrzeby organizacji.

$config[code] not found

Zbieranie funduszy

Ponieważ większość dotacji z dotacji dla organizacji pochodzi z kilku źródeł, zarówno dużych, jak i małych, administrator grantów jest odpowiedzialny za upewnienie się, że odpowiednia kombinacja grantów w wysokości odpowiedniej kwoty wsparcia stanowi część dotacji finansowania. Większość dotacji jest przeznaczona na jedną dziedzinę lub potrzeby, takie jak komputery lub sprzęt, podczas gdy inne mogą być przeznaczone na użytek administracyjny, edukację lub pomoc społeczną. Różnorodność finansowania dotacyjnego musi obejmować spektrum potrzeb organizacji.

Podawanie

Obowiązki administratora dotacji są kontynuowane po otrzymaniu dotacji. Większość dotacji zawiera zastrzeżenia. Fundusze mogą być przeznaczone na określone cele lub mogą istnieć warunki dotyczące wydawania pieniędzy. Administrator grantów jest odpowiedzialny za upewnienie się, że finansowanie jest kierowane w odpowiednim obszarze i że wszyscy rozumieją warunki nałożone na pieniądze i przestrzegają dyrektyw dotyczących zgodności. Kieruje również rozliczeniami i papierkową robotą, aby zebrać odpowiednią dokumentację, aby wykazać zgodność z koncesjodawcą. Koordynuje wysiłki wszystkich pracowników public relations i / lub marketingu, aby zapewnić spójny przekaz, który jest przyjazny dla udzielającego.

Porozumiewanie się

Administrator ds. Dotacji jest odpowiedzialny za zbieranie informacji i generowanie odpowiednich raportów dla grantodawców w odpowiednim czasie, ponieważ większość z nich chce poznać wyniki uzyskane dzięki ich inwestycjom pieniężnym. Administrator grantu jest punktem kontaktowym między koncesjodawcą a organizacją non-profit. Promuje non-profit i efekt, jaki ma w społeczeństwie, w przekonujący i atrakcyjny sposób, w celu uzasadnienia dalszego wsparcia ze strony grantodawców.

Doświadczenie w edukacji

Przyznanie stanowisk dla administratorów zazwyczaj wymaga czteroletniego dyplomu w pokrewnej dziedzinie, jak również doskonałych umiejętności komunikacji pisemnej i ustnej, dobrego szefa ds. Danych, organizacji i umiejętności pracy pod presją z napiętymi terminami. Większość administratorów ma kilka lat doświadczenia w pisaniu grantów i pracowała wcześniej z organizacjami non-profit w zakresie administrowania lub pozyskiwania funduszy.