Opis zadania architekta rozwiązania

Architekt rozwiązań to specjalista w dziedzinie technologii informatycznych, który projektuje systemy komputerowe, sieci, aplikacje i interfejsy użytkownika dla organizacji.Specjaliści ci zazwyczaj współpracują z klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi w celu opracowania systemów zgodnie z wymaganiami biznesowymi. W większości przypadków specjaliści ci mają szeroki zakres wiedzy technicznej, a nie koncentrują swoje umiejętności w określonym obszarze technologii informatycznych.

$config[code] not found

Edukacja / certyfikacja

Wymagania edukacyjne obejmują co najmniej tytuł licencjata w zakresie systemów informatycznych, informatyki, technologii informacyjnej lub pokrewnej dyscypliny. Certyfikacje związane z architekturą systemu i sieci za pośrednictwem popularnych dostawców technologii, takich jak Cisco i Microsoft, mogą zwiększyć możliwości zatrudnienia. Tego typu certyfikaty oferują wysoko uznane referencje.

Projekt

Architekt rozwiązań jest odpowiedzialny za zrozumienie wewnętrznych i zewnętrznych potrzeb klientów oraz projektowanie systemów komputerowych i sieciowych, które umożliwiają klientom wdrażanie systemów dla swoich biznesowych aplikacji technologicznych. Obejmuje to modelowanie, analizę i planowanie systemów i sieci w celu wdrożenia rozwiązania, które spełni potrzeby biznesowe w ramach finansowych wytycznych budżetowych. Może to obejmować badanie oprogramowania i produktów lub usług sprzętowych oraz wyszukiwanie najlepszych rozwiązań i cen w celu spełnienia wymagań biznesowych. W większości przypadków architekt przedstawia i tłumaczy projekt klientom, aby zapewnić, że projekt spełni wymagania klientów.

Rozwój

Po zakończeniu projektowania systemów, architekt rozwiązań tłumaczy wymagania na zespoły wewnętrznych technologii informatycznych, takie jak programiści i programiści, programiści i administratorzy sieci, aby z powodzeniem wdrożyć projekt. Może to obejmować delegowanie obowiązków związanych z rozwojem w celu zapewnienia ukończenia projektu w wymaganym czasie. Jako ekspert techniczny architekt często udziela wskazówek i podejmuje decyzje dotyczące zmian wymaganych w trakcie procesu projektowania, a także może wykonać niektóre prace rozwojowe wraz z zespołem specjalistów od technologii informatycznych.

Analiza

Wraz z projektowaniem i rozwojem architekt przegląda i analizuje obecną infrastrukturę technologiczną oraz jej zdolność do wspierania strategicznych celów pracodawcy lub klienta. Obejmuje to współpracę ze wszystkimi działami w organizacji, aby pomóc w ulepszeniu procesów biznesowych, testowaniu systemów w celu zapewnienia zadowalającej funkcjonalności i zalecaniu nowych systemów lub aktualizacji produktów.

Wynagrodzenie

Biuro Statystyki Pracy USA spodziewa się 30-procentowego wzrostu dla tych i powiązanych profesjonalistów, którzy kierują systemami komputerowymi i ich funkcjami. Oczekuje się wzrostu dzięki ciągłemu postępowi technologicznemu i potrzebom wielu firm, aby pozostać konkurencyjnym wobec technologii. W maju 2014 r. Indeed.com podaje krajową średnią pensję w wysokości 101 000 USD rocznie za ten zawód.