Wymagania dotyczące umiejętności histologicznych

Histologia obejmuje badanie tkanki ludzkiej pod mikroskopem w celu określenia możliwych wskaźników chorób lub chorób. Pracownicy laboratorium, którzy pobierają, przygotowują i analizują próbki tkanek, są technikami histologicznymi. Technicy ci wykonują obowiązki zawodowe w połączeniu z innymi specjalistami laboratoryjnymi, takimi jak kierownicy laboratoriów histologicznych i lekarze, którzy są patologami. Technicy histologii zazwyczaj pracują w szpitalach i klinikach medycznych. Wejście na ten obszar wymaga specjalnych umiejętności opracowanych w ramach programów edukacyjnych i doświadczenia zawodowego klinicznej.

$config[code] not found

Czego potrzebujesz do nauki

Twoja ścieżka kariery w histologii może rozpocząć się w szkole średniej z naukami z matematyki i nauk ścisłych. Może to ułatwić osiągnięcie sukcesu w pracy opartej na naukach medycznych i naukach przyrodniczych. Po ukończeniu szkoły średniej wymagany jest co najmniej dwuletni stopień naukowy z pewnym doświadczeniem zawodowym. Wiele podstawowych prac histologicznych wymaga czteroletniego tytułu licencjata w programie nauk medycznych. Wymagane badania obejmują chemię, biologię, mikrobiologię i kliniczne umiejętności laboratoryjne. W zależności od prawa stanowego wymagane jest dodatkowe badanie, aby zdać egzamin licencyjny lub certyfikacyjny.

Co musisz wiedzieć

Gdy technicy histologii zbierają próbki tkanek, procedurę określa się jako zeskrobanie i biopsje. Musisz znać terminologię medyczną i rozumieć procesy kliniczne, które powinieneś wykonać. Przeprowadzanie procedur laboratoryjnych na próbkach tkanek może czasami narażać personel na niebezpieczne chemikalia i choroby zakaźne. Specjaliści zajmujący się histologią muszą umieć pracować z materiałami zakaźnymi i stosować bezpieczne praktyki pracy oraz odpowiednie metody kontroli ekspozycji. Konieczne jest noszenie wyposażenia ochronnego, sprzętu do sterylizacji oraz przepisów i regulacji federalnych, stanowych i medycznych.

Umiejętności, które musisz rozwinąć

Praca w warunkach laboratoryjnych wymaga umiejętności i wiedzy w zakresie stosowania specjalistycznego sprzętu, takiego jak mikrotomy do cięcia próbek tkanek i mikroskopów do analiz próbek. Ze względu na protokoły analizy danych i inne wymagania dotyczące pracy, niezbędne są również umiejętności obsługi i użytkowania komputerów oraz niektórych aplikacji komputerowych związanych z różnymi urządzeniami laboratoryjnymi. Technik zajmujący się histologią musi przyjąć kierunek i przedstawić wyniki badań lekarzom i innym specjalistom laboratoryjnym. To wymaga skutecznej komunikacji i umiejętności interpersonalnych.

Typowe obowiązki związane z histologią

Jako technik histologii musisz wiedzieć, jak przygotować próbki pacjentów. Obejmuje to upewnienie się, że próbka próbki jest właściwie zebrana i nadaje się do testów. Będziesz także przetwarzać próbki zgodnie z protokołem laboratoryjnym do testów na miejscu lub transportu do laboratorium kontraktowego. Technicy przeglądają i rejestrują dane z testów i wyniki, utrzymują sprzęt laboratoryjny i postępują zgodnie z procedurami kontroli jakości w zakresie zbierania i analizy próbek. Jako technik histologii zapewniasz również, że materiały laboratoryjne są w magazynie i że laboratorium jest gotowe do inspekcji w przypadku kontroli prawnych.