HIPAA Compliance Officer Opis stanowiska

Funkcjonariusz ds. Zgodności ds. Zgodności z przepisami zdrowotnymi podlegający nadzorowi ogólnemu opracowuje i utrzymuje programy zgodności HIPAA w zakresie prywatności i bezpieczeństwa informacji w danej organizacji. Obowiązkiem tego urzędnika jest zapewnienie zgodności organizacji z HIPAA z 1996 roku. Inspektor ds. Zgodności HIPAA współpracuje z różnymi działami, zapewniając, że procedury dotyczące prywatności i bezpieczeństwa informacji są odpowiednio traktowane.

$config[code] not found

Funkcjonować

Do obowiązków urzędnika ds. Zgodności HIPAA należy monitorowanie wymogów prawnych wynikających z ustawy HIPAA, tworzenie programów ochrony prywatności i bezpieczeństwa HIPAA oraz wprowadzanie polityk promujących zgodność. Funkcjonariusz jest łącznikiem z działami w swojej organizacji i kształci szefów działów i menedżerów w celu wdrożenia zgodności. Pomaga działom w przygotowywaniu dokumentów i formularzy prawnych. Gdy działy są niespełnione, urzędnik opracowuje plany awaryjne dla informacji medycznych, które mogą obejmować plany tworzenia kopii zapasowych informacji, odzyskiwanie po awarii, tryb awaryjny, plany operacyjne i aplikacje do krytycznej analizy informacji. Zapewnia szkolenia i istotne informacje dotyczące prywatności i bezpieczeństwa. Oficer przedkłada szkolenia i inne raporty dotyczące zgodności. Gdy niezależni wykonawcy świadczą usługi medyczne na rzecz organizacji, urzędnik odpowiedzialny za zgodność z przepisami HIPAA sprawdza, czy przestrzegają wszystkich przepisów dotyczących prywatności.

Edukacja

Ukończenie szkoły średniej lub jej odpowiednika jest konieczne dla urzędnika ds. Zgodności HIPAA. Pracodawca akceptuje również połączenie doświadczenia w zarządzaniu i szkolenia. Pracodawca może zapewnić szkolenie, które skutkuje uzyskaniem certyfikatu zgodności HIPAA. Oficjalne szkolenia są zapewniane funkcjonariuszom po wprowadzeniu zmian w przepisach ustawy HIPAA.

Środowisko pracy

Urzędnik ds. Zgodności HIPAA pracuje w biurze, ale może potrzebować podróżować na spotkania i konferencje, w zależności od wielkości organizacji, dla której pracuje.

Umiejętności

Oficer posiada wiedzę na temat zasad i przepisów związanych z HIPAA, a także systemów administracyjnych i organizacyjnych. Funkcjonariusz musi wiedzieć, jak przeprowadzać oceny i wdrażać metody badawcze. Wymagana jest standardowa znajomość języka angielskiego w zakresie użytkowania i gramatyki. Funkcjonariusz musi również posiadać umiejętność czytania, uczenia się, rozumienia i interpretowania ustawy o przenośności i odpowiedzialności ubezpieczeniowej z 1996 r.

Wynagrodzenie i perspektywy pracownicze

Według stanu na 2014 r. Przeciętny urzędnik ds. Zgodności HIPAA zarabia średnio 74 000 USD. Według Bureau of Labor and Statistics, potrzeba urzędników ds. Zgodności HIPAA wzrośnie o ponad 20 procent do 2018 roku.