Zostałeś awansowany, co teraz? 5 wskazówek dla początkujących menedżerów

Promocja w pracy jest powodem do świętowania. Dla tych, którzy są teraz menedżerami po raz pierwszy, uroczystość może spotkać się z takim samym zamieszaniem wokół często mylących obowiązków nowego tytułu. Po spotkaniu ze swoim nowym zespołem lub ponownym przedstawieniu się byłym kolegom, którzy teraz są bezpośrednimi sprawozdawcami, następnym krokiem jest opracowanie planu sukcesu. Niestety, niedawna ankieta przeprowadzona przez platformę szkoleniową dla pracowników Grovo sprawiła, że ​​44 procent respondentów poczuło się nieprzygotowanych do nowej roli menedżera.

Podczas gdy niektóre organizacje mają formalne programy szkoleniowe, inne nie. Niezależnie od tego, jakie zasoby są dostępne w firmie, oto jak rozpocząć karierę menedżerską.

Zarządzaj w górę

Zaczekaj, musisz zarządzać swoimi bezpośrednimi raportami i swoim szefem? Tak, to jest ucisk. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić po wylądowaniu swojej nowej roli, jest harmonogram z szefem. "Bardzo ważne jest, aby nauczyć się efektywnie zarządzać tymi relacjami ze swoimi szefami, aby móc zabezpieczyć zasoby potrzebne do odniesienia sukcesu w każdej sytuacji" - mówi Roberta Matuson, autorka "Nagle za wynagrodzeniem: zarządzanie w górę, zarządzanie w dół", Sukces w każdym calu. "

Zwróć uwagę na to, co jest ważne dla osoby, z którą się zgłaszasz i na jakie wyzwania stoją. Na przykład, jeśli w ostatniej chwili często są wzywani do czyjegoś biura, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące projektu, bądź proaktywny i utrzymuj ich w pętli o postępach, aby nie musieli pytać. Ponadto, upewnij się, że współpracujesz z nimi, aby zdefiniować twoją rolę i jak dwaj (lub więcej) z was mogą współpracować jako zunifikowany zespół kierowniczy.

Dowiedz się, co wyróżnia Twoją drużynę

Po zdefiniowaniu relacji z szefem nadszedł czas na spotkanie z nowym zespołem na poziomie indywidualnym i grupowym. Zaplanuj cotygodniowe odprawy, aby pokazać swoje wsparcie i zasygnalizować, że zainwestowałeś w ich skuteczność i zwracasz uwagę. Podczas gdy musisz dostosować się do stylu zarządzania, który pasuje do Ciebie i działa w organizacji, musisz też być elastyczny i personalizować interakcje z członkami zespołu - do pewnego stopnia. Dowiedz się, co motywuje i alternatywnie, co obawia się członków twojego zespołu, i pamiętaj, aby bezpośrednio odnosić się do tych punktów.

Zarządzaj wydajnością bezpośrednich raportów

"Nikt nie lubi mówić pracownikom, że nie spełniają oczekiwań, ale jak mogą poprawić wyniki bez informacji zwrotnych?" Pyta Matuson. "Jasno określ swoje oczekiwania i regularnie komunikuj się, aby pracownicy dokładnie wiedzieli, gdzie stoją przez cały rok."

Eksperci zalecają cotygodniową i ciągłą komunikację, nie tylko w przypadku najważniejszych kontroli wydajności. Ważne jest również określenie jasnych oczekiwań przy wymiernych celach. Używanie celów SMART (konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i ograniczone czasowo) pomaga utorować dobrze zdefiniowaną ścieżkę do sukcesu.

Delegować zadania

Umiejętności, które sprawiły, że doskonale spisujesz się w roli indywidualnego współpracownika, a mianowicie wchodzenia w szczegóły i dostarczania wysokiej jakości pracy, rzadko jest najlepszym sposobem na odniesienie sukcesu jako menedżer. Wkrótce zdasz sobie sprawę, że zbyt wiele się dzieje, aby zrozumieć poziom szczegółowości, który wykonałeś w poprzedniej roli, a zresztą nie chcesz być mikromanageriem. Jak więc delegować, mając jednocześnie jasny obraz tego, co się dzieje?

Po pierwsze, bądź bezpośredni przy delegowaniu. Jakie jest zadanie? Kiedy to się należy? Jakiej jakości pracy oczekujesz? Na przykład, czy szukasz kilku początkowych pomysłów, wstępnego projektu lub w pełni zakończonego raportu, gdzie wszystko, co możesz zrobić, to dać mu ostateczny dowód?

Podczas cotygodniowych check-inów zadawaj pytania dotyczące zadań na tabliczce z bezpośrednim raportem, np. O tym, gdzie stoją, z którymi zmagają się, i, co najważniejsze, zadawaj sondujące pytania o to, co według nich mają na myśli projekty na wysokim poziomie. Posiadanie osoby, która wykonuje to zadanie, wyjaśni ci, co robi i dlaczego wykona podwójne obowiązki; trzymanie Cię w pętli, ostrzegając cię z wyprzedzeniem o wszelkich czerwonych flagach, jeśli uznasz, że nie rozumieją, czego się od nich oczekuje.

Połącz się z mentorem

Jest to często najbardziej pomijany, ale najskuteczniejszy sposób na przygotowanie nowego menedżera do sukcesu. Jeśli twoja firma nie ma formalnego programu mentorskiego, znajdź go i połącz się z nim regularnie. Nie tylko pomoże ci lepiej zrozumieć większe cele firmy od kogoś, kto był w twoich butach, a czasami podstawowe problemy, o których wcześniej nie wiedziałeś, ale zapewni ci bezpieczną przestrzeń do wentylacji w razie potrzeby. Podczas gdy przed drużyną musisz zachować prostą grę, regularne sprawdzanie z mentorem może zapewnić krótką powtórkę, w której nie musisz mieć wszystkich odpowiedzi i możesz zadawać wiele pytań.