Opis stanowiska specjalisty ds. Zaopatrzenia

Specjalista ds. Zamówień negocjuje umowy i nabywa towary i usługi, których potrzebuje firma. Zasadniczo odpowiadają za efektywność wydatków firmy.

Obowiązki

Specjalista ds. Zaopatrzenia znajdzie producentów poszczególnych produktów, zapewni realizację zamówień u dostawców i negocjuje ceny i harmonogramy dostaw. Przeprowadzają również audyty i przygotowują analizę finansową przedsiębiorstw, z którymi zawarto umowy.

$config[code] not found

Edukacja

Aby zbudować karierę jako specjalista ds. Zamówień, wymagany jest czteroletni tytuł licencjata w dziedzinie biznesu lub rachunkowości.

Umiejętności

Specjaliści ds. Zamówień powinni mieć doskonałe umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne. Podstawowe znaczenie ma tło zakupów i biznesu.

Wynagrodzenie

Mediana wynagrodzenia dla specjalisty ds. Zamówień wynosi 81 000 USD rocznie. Najlepsze 10 procent zarabia ponad 132 000 USD rocznie. Stawka godzinowa waha się od 22 USD do 67 USD za godzinę.

Perspektywy pracy

Branża zaopatrzeniowa jest bardzo konkurencyjna, ponieważ liczba dostępnych miejsc pracy jest ograniczona. Dlatego tak ważne jest posiadanie odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia, aby uzyskać pracę.