Opis stanowiska dla Affiliate Marketing

Marketing partnerski to partnerstwo pomiędzy wydawcą strony internetowej lub organizacją sprzedaży (zwaną również podmiotem stowarzyszonym) a sprzedawcą lub reklamodawcą. Ten model podziału przychodów pozwala zarabiać obie strony na podstawie liczby kliknięć, rejestracji i transakcji, które występują na stronie internetowej sprzedawcy. Marketingowcy afiliacyjni zarządzają relacjami między swoimi firmami a partnerami stowarzyszonymi, aby zwiększyć przychody ze sprzedaży dla swojej firmy.

$config[code] not found

Funkcjonować

Głównym zadaniem specjalistów od marketingu afiliacyjnego jest planowanie, opracowywanie i realizowanie programów marketingowych, które wspierają i rekrutują nowych partnerów. Interfejs marketingu afiliacyjnego z marketingiem produktów, technologią informacyjną i komunikacją marketingową w celu wprowadzenia różnych inicjatyw marketingowych. Niektóre z tych działań obejmują przeprowadzanie badań marketingowych potencjalnych partnerów stowarzyszonych; monitorowanie oddziałów i egzekwowanie procedur firmowych w ramach programów partnerskich; przegląd umów partnerskich, pielęgnowanie relacji z zewnętrznymi dostawcami, partnerami i partnerami; i tworzenie raportów kampanii, które pokazują postęp i zwrot z inwestycji.

Edukacja

Pracodawcy preferują kandydatów z tytułem licencjata z marketingu, reklamy lub podobnej dziedziny. Ponadto, pracodawcy zazwyczaj wymagają od jednego do trzech lat doświadczenia w marketingu afiliacyjnym na tym stanowisku. Studenci zainteresowani karierą w marketingu afiliacyjnym mogą brać udział w kursach sprzedaży, marketingu online, reklamy, psychologii, ekonomii, technologii komputerowej i komunikacji.

Umiejętności

Specjaliści od marketingu afiliacyjnego powinni mieć wcześniejsze doświadczenie w kupowaniu i negocjowaniu cen różnych mediów, w tym reklam pocztowych, banerów i wyskakujących reklam internetowych. Powinny także wykazywać umiejętności analityczne i baz danych, które odgrywają istotną rolę w utrzymywaniu aplikacji do zarządzania kampanią i generowaniu raportów marketingowych. Kandydaci powinni biegle posługiwać się programami Microsoft Office, a także analizą zimnych połączeń i marketingiem. Inne umiejętności, które okażą się pomocne na tym stanowisku, obejmują zarządzanie projektem, zarządzanie stroną internetową i planowanie strategiczne.

Wynagrodzenie

Zgodnie z raportem PayScale z czerwca 2010 r. Średnia pensja menedżera ds. Marketingu afiliacyjnego online w USA wynosiła od 38 931 USD do 63 636 USD. Bonusy za tę pozycję spadły między 1 221 USD a 8 190 USD. Wynagrodzenia za stanowisko zależą od czynników takich jak lokalizacja, branża, wielkość firmy, lata doświadczenia i poziom wykształcenia.

Potencjał

Według Bureau of Labor Statistics, "Podręcznik Okupacji Zawodowej, edycja 2010-11", prace marketingowe powinny wzrosnąć o 12 procent w ciągu dekady między rokiem 2008 a 2018. Pracodawcy będą poszukiwać profesjonalistów, którzy mają kreatywne talenty, zaawansowane umiejętności technologiczne i mocną znajomość najnowszych trendów i trendów marketingowych Menedżerowie ds. marketingu z tymi umiejętnościami nadal będą mieli duże zapotrzebowanie w miarę wzrostu gospodarki, a coraz więcej firm będzie zmuszonych konkurować z marketerami na globalnym rynku.