Opis stanowiska edytora czasopisma

Branża magazynowa jest czasami gloryfikowana w filmach i programach telewizyjnych, ale nie wszystkie czasopisma są "Vogue" i nie wszyscy redaktorzy magazynu są jak słabo zawoalowane podejście Meryl Streep do Anny Wintour. Istnieją magazyny wszystkich kształtów i rozmiarów, które obejmują krytyczne tematy, takie jak wiadomości krajowe i te, które docierają do czystego przemysłu hydraulicznego. Większość magazynów opiera się na hierarchii wydawniczej, która pozwala tworzyć problemy, zdobywać i utrzymywać czytelników oraz zwiększać sprzedaż reklam.

$config[code] not found

Rodzaje redaktorów czasopism

Na szczycie redakcji piramidy znajduje się redaktor naczelny. Ta osoba jest odpowiedzialna za planowanie i produkcję każdego drukowanego lub internetowego wydania. Głównym celem redaktora jest tworzenie wyjątkowych treści, w tym pisania i fotografii, przy jednoczesnym dotrzymywaniu terminów i spełnianiu wymagań budżetowych. Wielu redaktorów polega na zespole pisarzy, fotografów i przedstawicieli reklamy - pracowników lub niezależnych - aby ukończyć każdy problem. Redaktor musi nadzorować wszystkich tych specjalistów i rozwijać z nimi współpracę, jednocześnie spełniając wymagania strony biznesowej operacji. Zwykle wiąże się to ze współpracą z wydawcą i menedżerami ds. Reklamy. W zależności od wielkości magazynu, nawet redaktor naczelny może wkroczyć i dostarczyć pisemny materiał do wypełnienia stron. W dużych organizacjach, inni redaktorzy wysokiego szczebla mogą obejmować redaktora naczelnego, redaktora naczelnego, redaktorów współpracujących lub redaktorów pomocniczych, z których wszyscy składają sprawozdania redaktorowi naczelnemu i pomagają wykonywać codzienne zadania związane z publikowaniem czasopisma. Przy bardzo małych publikacjach redaktor naczelny może prowadzić jednoosobową operację.

Ewoluujące role

Pisząc dla "Women's Wear Daily", reporter mediów John Koblin opisuje nową rolę współczesnego redaktora, wykraczającą poza zwykłe planowanie i realizację problemów z drukowaniem. Koblin pisze, że nowy krajobraz dla redaktorów czasopism jest jedną z kluczowych współpracy z wydawcą i udziałowcami redakcyjnymi. Obecnie redaktor czasopisma może opracować przełomową specjalną edycję druku, jednocześnie opracowując odpowiednie treści cyfrowe dla aplikacji na tablety i partnerstwo z głównym reklamodawcą. W niektórych większych publikacjach krajowych wpływ redaktora może obejmować produkcję telewizyjną lub występy, które wspierają markę czasopisma, a nawet produkty opatrzone logo czasopisma. Koblin zwraca uwagę na przykład udanej linii naczyń kuchennych w czasopiśmie "Bon Appetit".

Publikacje o handlu i przemyśle

Oprócz tradycyjnych publikacji, inne branże produkują regularne publikacje drukowane, w tym czasopisma, i zatrudniają redaktorów, którzy zajmują się planowaniem i produkcją każdego wydania. Przykłady obejmują grupy zawodowe, organizacje techniczne lub naukowe oraz instytucje szkolnictwa wyższego. Redaktorzy czasopism w tych ustawieniach są odpowiedzialni za komunikowanie się z niszowym rynkiem lub publicznością, na przykład absolwentami szkół lub koneserami wina.

Środowisko i rekompensata

Edytory czasopism muszą być w stanie działać dobrze pod presją. Bardziej niż kiedykolwiek redaktorzy są odpowiedzialni za koordynację wielu równoczesnych projektów i dostarczanie wyników, które zadowolą czytelników i reklamodawców. Spełnianie terminów i współpraca z zespołami pracowników i freelancerami, którzy produkują czasopisma, wymaga skupienia, dbałości o szczegóły i doskonałych umiejętności menedżerskich. Branża wydawnicza czasopism jest konkurencyjna, wiele miejsc pracy znajduje się w centralnych centrach miast, takich jak Nowy Jork i Los Angeles. Według US Bureau of Labor Statistics średnie roczne wynagrodzenie dla redaktorów w maju 2010 r. Wyniosło 51.470 USD.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla redaktorów

Redaktorzy uzyskali medianę rocznej pensji w wysokości 57.210 USD w 2016 r., Zgodnie z amerykańskim Biurem Statystyki Pracy. Na najniższym poziomie redaktorzy zarabiali 25 procentową pensję w wysokości 40 480 USD, co oznacza, że ​​75 procent zarabia więcej niż ta kwota. 75. percentyl wynagrodzenia to 79 490 $, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 roku w Stanach Zjednoczonych zatrudnionych było 127 400 osób.