Opis stanowiska Dockmaster'a

Kierownik dokowania lub kierownik operacji dokowania mogą mieć różne obowiązki w zależności od wielkości przystani. Ta pozycja jest na ogół drugą osobą zarządzającą, raportującą do menedżera marin lub właściciela. Większe mariny, które mają więcej niż jedną przystań z wieloma ześlizgami, mogą mieć więcej niż jednego dokmistrza lub asystenta dockmasters.

Rola Dockmastera Marina

Kierownik portu lub kierownik operacji dokowania nadzoruje zarządzanie postoju, cumowania, przechowywania i obsługi łodzi w obrębie mariny. Dockmaster jest pierwszą linią obsługi klienta dla przychodzących łodzi. Osoba zajmująca to stanowisko musi mieć wyjątkowe umiejętności obsługi klienta.

$config[code] not found

Poziomy Dockmasters

W zależności od wielkości przystani może być kilku stróżów. W dużej marinie z jednym do dwóch doków może być starszy dozorca i dwóch lub trzech asystentów. W tym przypadku starszy dok jest menedżerem marin i podlega bezpośrednio właścicielom marin. Asystenci mają tytuł młodszego dokmistrza lub załogi dokującej, w zależności od ich doświadczenia. W przypadku wielu marin zadokowanych dwie lub trzy osoby mogą posiadać tytuł dokowanego. W takim przypadku każdy kapitan będzie miał kontrolę nad własnym doku i zgłosi się bezpośrednio do menedżera mariny.

Wiele obowiązków

Dozorca jest odpowiedzialny za codzienną eksploatację doków marin. Musi zapewnić, że wszystkie doki są dobrze utrzymane i bezpieczne. Nadzoruje on wypożyczanie odcinków łodzi i zapewnia, że ​​żeglarze przestrzegają wszystkich zasad i przepisów morskich. Dozorca może również nadzorować dokowanie łodzi na sucho w celu przechowywania w zimie. Starszy stażysta zapewnia również szkolenie i nadzór młodszych załóg doków i personelu konserwującego marinę.

Kwalifikacje

Kapitan powinien posiadać ogólną wiedzę na temat żeglarstwa, obejmującą żeglarskie zasady prawa, podstawową nawigację oraz przybrzeżne i przybrzeżne techniki cumowania. Osoba ta musi również dobrze rozumieć operacje marin. Mogła zdobyć dyplom z zarządzania morskiego lub certyfikatów, takich jak Certified Marine Manager (CMM) lub Marina Operations Certificate.

Wynagrodzenie

Wysokość wynagrodzenia marynarza zależy od wielkości mariny, a także od części kraju. Według strony z ofertami pracy, dokedmaster w Knoxville w stanie Tennessee zarobił w czerwcu 2014 r. 35 000 $. W Redondo Beach w Kalifornii wynagrodzenie wynosi 39 000 $; w Waszyngtonie, 44 000 USD; w Greenwich, Connecticut, średnia to 49 000 $.