Petroleum Landman Opis stanowiska

Firmy naftowe stale poszukują nowych źródeł ropy naftowej. Znalezienie ziemi bogatej w ropę naftową daje im możliwości rozwoju, a lądowcy odgrywają kluczową rolę w przekształcaniu udanych poszukiwań w nowe dochody. Po zidentyfikowaniu przez geologów gruntów, które mogą zawierać ropę naftową, ludzie lądowi sprawdzają, kto jest właścicielem ziemi i działają jako przedstawiciele firm naftowych, aby zabezpieczyć prawo firmy do wiercenia i pompowania ropy naftowej. Według JPMC Investments, przemysł naftowy ma duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych mieszkańców.

$config[code] not found

Podstawowe obowiązki

Osoba zajmująca się ropą naftową kontaktuje się z właścicielami gruntów i prawami do używania minerałów w odniesieniu do konkretnej działki i negocjuje w imieniu firmy umowy na dzierżawę i zakup gruntów. Negocjacje mogą dotyczyć prywatnych właścicieli ziemskich, ale osoby lądowe również negocjują z rządami, przedsiębiorstwami użyteczności publicznej i innymi firmami naftowymi. Podczas procesu negocjacji, landman ustala, ile płaci firma paliwowa, długość dzierżawy i specjalne warunki. Landman musi uzyskać podpis właścicieli gruntów i właścicieli minerałów na umowie najmu i zarejestrować dzierżawę w sądzie okręgowym w hrabstwie, w którym znajduje się ta ziemia.

Drugorzędne zadania

Pierwsze zadanie lądownika polega na ustaleniu, kto jest właścicielem ziemi i jej praw do ziemi. Wymaga to od niego odwiedzenia sądów okręgowych, w których dokumenty publiczne określają, kto posiada tytuł własności i prawa do minerałów do określonych działek w okręgu. Sąd będzie również rejestrować wszelkie wcześniejsze dzierżawy ropy naftowej dla ziemi. Inne zadania wymagane do pracy obejmują przygotowanie dokumentów, takich jak umowy najmu i zakupu oraz rejestrowanie dokumentów prawnych, takich jak oświadczenia, zawiadomienia i czyny. Landman współpracuje również z działem tytułowym firmy naftowej, aby zapewnić, że zapisy tytułu są dokładne i łatwo dostępne, a także zapisuje szczegółowe raporty dokumentujące jego pracę w celu zabezpieczenia dzierżawy gruntów i zakupów.

Zestaw umiejętności

Aby pracować jako petro-landman, musisz mieć dobre możliwości badawcze, znajomość geografii i szczegółowe zrozumienie federalnych i stanowych przepisów dotyczących wierceń naftowych i wydobycia ropy naftowej. Musisz wiedzieć, gdzie znaleźć akta własności w sądach okręgowych i jak interpretować zapisy dotyczące nieruchomości, takie jak umowy najmu, akty własności i dokumenty podatkowe. Praca wymaga silnego zrozumienia języka prawniczego związanego z nieruchomościami. Musisz także być wykwalifikowanym czytelnikiem map, ponieważ Twoja praca wymaga od ciebie sprawdzenia map podatkowych, map czynów i innych rysunków nieruchomości. Niezbędne są również dobre umiejętności negocjacyjne i komunikacyjne.

tło

Większość lądowników w branży naftowej ma połączenie wykształcenia i doświadczenia w zarządzaniu gruntami. Chociaż dyplom nie jest wymagany, większość pracodawców poszukuje osób, które mają tytuł licencjata w zakresie zarządzania gruntami, zarządzania przedsiębiorstwem lub geologii. Stopień magistra lub stopień prawny zwiększy twoje szanse na znalezienie pracy. Firmy poszukują również osób z podobnym doświadczeniem w zarządzaniu gruntami i poszukiwaniem ropy naftowej. Może to obejmować pracę w dziale zajmującym się tytułem własności przedsiębiorstwa naftowego.