Opis stanowiska kasjera do wznowienia

Nie potrzebujesz profesjonalnej usługi pisania CV, aby skonstruować swoje CV. Wszystko czego potrzebujesz to strategia. Najlepszym sposobem na skonstruowanie życiorysu, w którym możesz znaleźć pracę, jest wzięcie pod uwagę obowiązków w poprzednich miejscach zatrudnienia oraz tego, w jaki sposób zdobyte umiejętności pomogą ci odnieść sukces w nowym miejscu pracy. Twoje CV powinno opisywać każdą pozycję, jaką posiadasz i umiejętności nabyte podczas pracy.

$config[code] not found

Cel

IT Stock Free / Polka Dot / Getty Images

Pisząc swój cel, "powinieneś jasno określić rodzaj pracy, jaką chcesz i wiedzieć, jakiego rodzaju umiejętności i doświadczenia są potrzebne, by dobrze sobie poradzić w tej pracy". Weź pod uwagę najważniejsze umiejętności, których nauczyłeś się jako kasjer, które będą najbardziej korzystne dla pracodawcy, który przeczyta Twoje CV. Najważniejsze i łatwe do przeniesienia umiejętności, których uczysz się na stanowisku kasjera, to umiejętności obsługi klienta i udana wymiana walutowa przy użyciu skomputeryzowanego systemu operacyjnego. Te umiejętności i chęć ich wzmocnienia powinny zostać określone w celu twojego CV.

Profesjonalne umiejętności

Digital Vision./ Digital Vision / Getty Images

Kasjerzy zdobywają wiele umiejętności, które określa ich środowisko pracy. Złożoność i rozmiar jednej firmy może wymagać od kasjera, aby nauczył się zaawansowanego zestawu umiejętności, których nie może się nauczyć kasjerka w mniej zaawansowanej technologicznie lub mniejszej firmie. Według Bureau of Labor Statistics, "większość kasjerów używa skanerów i komputerów, ale niektóre zakłady nadal wymagają ręcznego wprowadzania informacji o cenie i produkcie". Dodatkowo, kasjerzy muszą zazwyczaj wiedzieć, jak pracować w domofonie i wykonywać transakcje w sposób umysłowy lub ręczny. pośród awarii komputera lub rejestru. Wymieniając umiejętności zawodowe nabyte na stanowisku kasjerskim, należy wziąć pod uwagę sprzęt, który był wymagany i wiedzę niezbędną do jego wykorzystania.

Podsumowanie kwalifikacji

Podsumowując kwalifikacje kasjera, które można wykorzystać w nowej pracy, należy opisać, w jaki sposób wykorzystałeś zdobyte umiejętności zawodowe. Kasjerzy są w stałej interakcji z publicznością. Podaj procent pozytywnych opinii klientów, które pokazują, w jaki sposób pomogłeś w utrzymaniu klientów. Jeśli byłeś zauważalnie jednym z najszybszych kasjerów, powiedz, że zwiększyłeś wydajność. Potwierdź swoje umiejętności obsługi klienta i inne zadania, które wykonałeś jako kasjer, który sprawił, że firma działa sprawnie.

Edukacja i trening

Jack Hollingsworth / Photodisc / Getty Images

Wymień najwyższy ukończony poziom wykształcenia, nazwę instytucji i rok ukończenia. Biuro Statystyki Pracy stwierdza, że ​​"prawie wszyscy kasjerzy są przeszkoleni w tej pracy." Zaznacz wszystkie szkolenia praktyczne, wymieniając wszystkie certyfikaty, które otrzymałeś po zakończeniu. Jeśli szkolenie odbyło się w dużej klasie i zdobyłeś najwyższy percentyl twojej klasy treningowej, rozważ uwzględnienie również tych informacji.

Rozważania

Creatas Images / Creatas / Getty Images

Używaj opisowych słów, słów akcji i symboli w swoim CV. Symbole takie jak znaki procentowe, kwoty i liczby w dolarach dzielą się i wyróżniają się na dużych blokach tekstu.