Opis stanowiska Żurawia

Korzystanie z dźwigów, riggerów i operatorów podnosi i transportuje duże i ciężkie ładunki, takie jak sprzęt lub materiały budowlane. Muszą być w stanie to zrobić bez uszkodzenia ładunku, którego się poruszają, mienia lub personelu. Urządzenia dźwigowe działają zgodnie z rygorystycznymi przepisami i polityką w zakresie jakości, bezpieczeństwa, ochrony środowiska i zdrowia.

Podstawowe obowiązki

Osoby obsługujące dźwigi muszą wiedzieć, w jaki sposób mocować ładunki, aby spełnić wymogi firmowych i federalnych zasad, przepisów, zasad i procedur. Pracodawca będzie wymagał od ciebie zrozumienia, jak skonfigurować i obsługiwać sprzęt. Musisz także wiedzieć, jak wybierać, mocować i używać odpowiednich kabli, kół pasowych, wciągarek, klocków i kół pasowych, drutów, pasów i łańcuchów. Urządzenia dźwigowe muszą również przetestować sprzęt przed użyciem.

$config[code] not found

Obowiązki wtórne

Może być konieczne nadzorowanie lub kierowanie operatorami dźwigów, jeśli pracujesz dla firmy, która wymaga od operatorów rzeczywistego podnoszenia i przenoszenia. Osoby obsługujące dźwigi mogą potrzebować dokończenia papierkowej roboty na końcu zmiany, dokumentowania wykonanych prac i napotkanych problemów. Odpowiadasz również za demontaż, czyszczenie i przechowywanie sprzętu po użyciu.

Edukacja i doświadczenie

Potrzebujesz dyplomu ukończenia szkoły średniej lub GED, aby kwalifikować się do większości prac związanych z dźwigiem. Musisz ukończyć szkolenie, aby nauczyć się pracować jako mechanik dźwigowy. Niektóre z tych programów szkoleniowych mają element praktyk. Niektórzy pracodawcy wymagają również, aby ich sprzęt dźwigowy odbył specjalistyczne szkolenie i zapoznał się z wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy lub wytycznych OSHA. Większość pracodawców wymaga również, aby ich sprzęt dźwigowy posiadał od jednego do dwóch lat wcześniejszych doświadczeń. W zależności od firmy może być również potrzebne doświadczenie branżowe. Na przykład, jeśli zamierzasz przenosić platformy wiertnicze, pracodawca może wymagać od ciebie doświadczenia z pola naftowego i gazowego.

Licencjonowanie, certyfikacja i testy

Urządzenia dźwigowe muszą mieć komercyjne prawo jazdy lub CDL. Niektórzy pracodawcy wolą także, aby ich dźwigi były certyfikowane do pracy jako operator dźwigu. Możesz zdobyć certyfikat, zdając egzamin pisemny, taki jak ten, który oferuje Krajowa Komisja Certyfikacji Operatorów Dźwigów lub NCCCO. Niektórzy pracodawcy wymagają również dźwigu rigger, aby przejść test narkotyków i sprawdzenie danych, a także przejść standardowy egzamin wzrokowy i podstawowe badanie lekarskie.

Umiejętności

Nieodłącznym elementem tej pracy jest umiejętność prawidłowego i bezpiecznego korzystania z osprzętu i dźwigu. Pracodawcy będą jednak wymagać od ciebie także innych umiejętności. Riggers musi mieć nienaganne umiejętności komunikacyjne, być w stanie dobrze współpracować z innymi, posiadać silne umiejętności mechaniczne i rozumieć, jak korzystać z podstawowych aplikacji Microsoft Office, takich jak Microsoft Word. Posiadanie podstawowych umiejętności matematycznych i dobrej oceny może pomóc ci odnieść sukces, podobnie jak umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów.