Opis stanowiska pracy urzędnika grzecznościowego

Jeśli wierzysz w motto "usługi z uśmiechem", praca jako uprzejmy urzędnik w lokalnym sklepie spożywczym może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Stanowiska mogą być zatrudnione na część etatu lub na pełny etat, ale zazwyczaj obejmują takie same codzienne obowiązki: pomoc klientom i pomoc w przedstawieniu im profesjonalnego, czystego środowiska zakupów.

Opis pracy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli dostaniesz pracę jako grzeczny urzędnik, w razie potrzeby powinieneś liczyć na pomoc klientom. Może to być pomoc przy kasie, pakowaniu artykułów spożywczych i przewożeniu toreb do samochodów klientów. Jeśli klient ma trudności ze znalezieniem produktu, rolą jego klienta jest pomóc klientowi w znalezieniu produktu, co oznacza, że ​​będziesz musiał wiedzieć, gdzie znajdują się przedmioty i, jeśli zostały przeniesione, gdzie znajduje się nowa lokalizacja. Będziesz również musiał się na bieżąco informować o tym, co jest w sprzedaży, a jeśli skończy się czas, kiedy będzie znów dostępny.

Można również oczekiwać, że kurtuazyjny urzędnik będzie pomagał w składowaniu półek przy dostawie towarów, przygotowywaniu specjalnych ekspozycji i utrzymywaniu porządku w korytarzach i regałach. W związku z tym praca często wymaga umiarkowanego do ciężkiego podnoszenia, przenoszenia skrzyń produktów do przejść i przewożenia ciężkich przedmiotów do pojazdów klientów.

Wymagania edukacyjne

Grzeczny urzędnik jest zazwyczaj pozycją początkową. Trening jest zawsze oferowany w pracy i zwykle w trakcie pracy. Aby pracować w pełnym wymiarze godzin jako grzecznościowy urzędnik, powinieneś mieć dyplom ukończenia szkoły średniej lub GED, jednak nie zawsze musi to być wymagające od pracodawcy. Uczniowie szkół średnich często podejmują tę pracę, jeśli pracują w lecie lub w niepełnym wymiarze godzin w ciągu roku szkolnego. Przepisy stanowe określają, ile lat musi mieć student - może to być wiek 14 lub 16 lat - oraz liczbę godzin, które mogą być przepracowane, szczególnie w tygodniu szkolnym.

Przemysł

W 2018 roku pracownicy grzecznościowi są zatrudniani przede wszystkim przez sklepy spożywcze. Wiele ofert pracy dla kurtuazyjnych urzędników jest zasadniczo takich samych jak oferty pracy dla baggerów lub urzędników giełdowych sprzed kilku lat, chociaż z coraz większym naciskiem na obsługę klienta.

Dotychczas niewiele, jeśli w ogóle, sklepów detalicznych lub domów towarowych zatrudnia pracowników z tytułem kurtuazyjnego urzędnika. Jednak sklepy te zatrudniają sprzedawców detalicznych i magazynierów, którzy często mają takie same role i obowiązki, jak pracownicy biurowi, z taką samą przybliżoną płacy.

Lata doświadczenia i wynagrodzenia

Dzięki uprzejmości urzędników można oczekiwać, że w 2016 r. Osiągną średnią płacę godzinową w wysokości 11,46 USD, jak podaje Bureau of Labor Statistics, co oznacza, że ​​połowa wszystkich urzędników wykonała poniżej tej kwoty, a połowę więcej. Przekłada się to na średni roczny dochód w wysokości 23 840 USD. 10% najlepiej zarabiających zarobiło w tym roku ponad 19,11 USD za godzinę, a dolne 10% zarobiło mniej niż 8,74 USD za godzinę. Ponieważ zazwyczaj jest to pozycja na poziomie podstawowym, nie powinieneś oczekiwać, że twoja stawka płacy znacząco wzrośnie wraz z długoletnim doświadczeniem. Jednak praca może prowadzić do lepszych pozycji w przyszłości, takich jak asystent menedżera i stanowiska kierownicze.

Trend wzrostu zatrudnienia

Trudno określić, czy liczba kurtuazyjnych stanowisk urzędników wzrośnie lub zmniejszy się w ciągu najbliższych kilku lat. Zwiększona automatyzacja, np. Samodzielna realizacja transakcji i powszechność zakupów online, miała negatywny wpływ na kasjerów i ogólnie na pozycje sprzedaży detalicznej. BLS oczekuje, że popyt na te pozycje spadnie lub pozostanie w stagnacji przez następne 10 lat. Ponieważ jednak sklepy nadal reagują na zapotrzebowanie rynku i nadal starają się przyciągnąć starzejącą się populację, może pojawić się wzrost liczby stanowisk dla urzędników, którzy oferują bardziej spersonalizowane i szybkie zakupy dla klientów. Ponieważ sklepy oferują usługę drive-thru lub usługę pick-up w połączeniu z aplikacją, która umożliwia klientom kupowanie ich na smartfonach, sklepy te będą prawdopodobnie potrzebować uprzejmego pracownika, aby zrealizować te zamówienia z pomocną dłonią i uśmiechem.