Obowiązki menedżera obiektów służby zdrowia

Kierownicy zakładów opieki zdrowotnej, zgodnie z American Hospital Association, to certyfikowane stanowiska, które ponoszą odpowiedzialność za utrzymanie obiektu i jego działania oraz zgodność z przepisami. Kierownik zakładu opieki zdrowotnej zajmuje się również planowaniem, projektowaniem, budową, zarządzaniem finansami i administracją. Wymagania dotyczące wykształcenia i doświadczenia zawodowego muszą zostać spełnione w celu uzyskania certyfikatu w Amerykańskim Towarzystwie Szpitali.

$config[code] not found

Obowiązki obiektu

Kierownik placówki opieki zdrowotnej musi znać projekt budynku i jego potrzeby. Konieczna jest konserwacja sprzętu, takiego jak HVAC, chłodnictwo, prąd, hydraulika i windy, wraz ze znajomością sprzętu medycznego i czyszczenia gruntu. Kierownik zakładu może zostać poproszony o zaangażowanie się w projekt lub renowację budynku poprzez pozyskiwanie i ocenę ofert wykonawców, konsultacje z architektami, inżynierami i innymi wykonawcami. Do innych obowiązków należy zarządzanie materiałami niebezpiecznymi, zarządzanie zgodnością z Kodeksem bezpieczeństwa życia, koordynowanie z lekarzami i kierownikami działów, opracowywanie programów do zarządzania sprzętem opieki zdrowotnej i narzędziami pomocniczymi, tworzenie harmonogramów odroczonej konserwacji oraz uczestnictwo w szkoleniach i ćwiczeniach awaryjnych.

Zgodność kodu i finanse

Kierownik zakładu opieki zdrowotnej musi znać standardy dla państwowych, federalnych i prywatnych zakładów, a także standardy obowiązujące w branży zakładów opieki zdrowotnej dla organizacji takich jak American Institute of Architects, Americans with Disabilities Act, Environmental Protection Agency, National Fire Protection Association, Administracja bezpieczeństwa i higieny pracy oraz centra kontroli i zapobiegania chorobom. Menedżer odpowiada również za rozwój i utrzymanie budżetu operacyjnego. Musi być w stanie negocjować umowy o świadczenie usług, które spełniają cele budżetowe obiektu. Zasady dotyczące zasobów ludzkich są określone, a przestrzeganie tych zasad jest kontrolowane przez zarządcę obiektów.

Utrzymanie certyfikacji

Kierownicy zakładów opieki zdrowotnej są odpowiedzialni za utrzymanie swoich certyfikatów, które są dostępne za pośrednictwem AHA. Aby kwalifikować się do uzyskania certyfikatu jako kierownik zakładu opieki zdrowotnej, kandydat musi mieć doświadczenie edukacyjne i zawodowe. Otrzymała 110 pytań na temat zadań, które AHA uważa za istotne elementy bycia odnoszącym sukcesy zarządcą obiektów. Certyfikaty AHA są ważne przez trzy lata. Aby odnowić certyfikat, zarządca infrastruktury musi powtórnie przystąpić do egzaminu certyfikacyjnego lub udokumentować 45 godzin dalszego kształcenia zawodowego. Jedną z możliwości zakwalifikowania się do egzaminu jest stopień licencjata i trzyletnie doświadczenie inżynierskie w placówce służby zdrowia, w tym trzyletnie doświadczenie administracyjne w placówkach opieki zdrowotnej.