Software Development Project Manager Opis stanowiska

Jeśli technologia jest pojazdem, dzięki któremu coraz częściej osiągamy wyższe standardy życia, rozwój oprogramowania jest silnikiem napędzającym ten pojazd do przodu. Menedżerowie oprogramowania działają w niemal każdej branży i są niezbędne do zapewnienia płynnego tworzenia, utrzymywania i ogólnego sukcesu programów komputerowych i aplikacji. Są odpowiedzialni za nadzorowanie wielu projektów na wszystkich etapach rozwoju, od inicjacji i planowania, po wykonanie, po monitorowanie, kontrolę i zamknięcie.

$config[code] not found

Obowiązki w pracy

Musisz współpracować z głównym architektem, programistami, analitykami biznesowymi i menedżerami firm, aby określić techniczne wskazówki, projekt systemu i plan wdrożenia oprogramowania. Będziesz zarządzał codziennymi działaniami zespołu oprogramowania, aby zapewnić, że każdy projekt będzie działał zgodnie z harmonogramem i budżetem. Musisz tworzyć, utrzymywać i śledzić plany projektu i harmonogramy, kosztorysy i dzienniki problemów przez cały czas trwania projektu. Kluczowe znaczenie ma dostarczanie rutynowych raportów o stanie klientom i kierownictwu. Musisz także oferować przywództwo, wskazówki i motywację programistom i programistom przy rozwiązywaniu konfliktów wewnętrznych. Inne typowe zadania to przydzielanie zasobów firmy, prowadzenie spotkań zespołu programistycznego, rozwiązywanie problemów technicznych i ułatwianie wdrażania aktualizacji oprogramowania.

Potrzebne umiejętności

Niezbędna jest biegłość w stosowaniu standardowych programów i aplikacji. Niektóre z najczęstszych obejmują Java, SQL, Linux i Microsoft Office. Musisz zrównoważyć realizację niezależnych zadań z zarządzaniem zróżnicowanym personelem. Powinniście posiadać doskonałe umiejętności komunikacyjne, zarówno werbalne, jak i pisane, a także umiejętności matematyczne i rachunkowe. Musisz być bardzo zmotywowany, aby rozwijać projekty, mieć silne umiejętności organizacyjne i być w stanie działać w napiętych terminach. Musisz także używać myślenia krytycznego i analitycznego, aby skutecznie rozwiązywać problemy. Ponadto dwujęzyczni menedżerowie są często poszukiwani ze względu na międzynarodowy charakter wielu projektów oprogramowania.

Szkolenia i edukacja

Większość pracodawców wymaga posiadania co najmniej B.A. lub B.S. w pokrewnej dziedzinie, takiej jak informatyka, inżynieria, zarządzanie projektami lub administracja biznesowa. W zależności od zakresu i wrażliwości pracy, niektórzy mogą również chcieć uzyskać tytuł doktora podyplomowego lub co najmniej dwa do trzech lat praktycznego doświadczenia w zarządzaniu projektami. Wielu menedżerów projektów programistycznych zapewnia wymagane doświadczenie, rozpoczynając pracę jako programista, a następnie stopniowo przejmuje większą odpowiedzialność za każdy projekt. Inni szukają zewnętrznej certyfikacji w programowaniu i zarządzaniu poprzez kursy metodyczne PMP, HTML i Scrum w celu poszerzenia ich życiorysów.

Wynagrodzenie i prognozy gospodarcze

Według danych Biura Statystyki Pracy, menedżerowie systemów komputerowych i informatycznych, posiadający czteroletnie stopnie naukowe i co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe, uzyskają średnią medianę wynagrodzenia w wysokości 115 780 USD rocznie, czyli 55,67 USD za godzinę. W maju 2010 r. Istniało 307,900 takich miejsc pracy, przy czym przewiduje się utworzenie 55 800 nowych miejsc pracy w okresie od 2010 do 2020 r. Stanowi to prognozowaną stopę wzrostu na poziomie 18 procent, czyli nieco powyżej oczekiwanego 14-procentowego wzrostu na wszystkich stanowiskach w USA. Co więcej, ci, którzy pracują szczególnie nad rozwojem oprogramowania, mają szczególnie dobrą perspektywę, z przewidywaną stopą wzrostu 30 procent w tym samym okresie.