Kobiety w Cloud Network mają nadzieję, że uda im się wzmocnić pozycję kobiet w przedsiębiorstwie

Nowy ruch rozwija się w branży technologicznej. Grupa kobiet zajmujących kierownicze stanowiska w takich firmach, jak Microsoft, Hewlett Packard Enterprise i Meylah, połączyła siły, tworząc sieć Women in Cloud, grupę zajmującą się wspieraniem kobiet-przedsiębiorców i specjalistów w przestrzeni technologicznej poprzez szereg różnych inicjatyw.

Kobiety w Cloud Network

Niedawno grupa gościła pierwsze wydarzenie Women in Cloud Summit na kampusie Microsoft w Redmond w stanie Waszyngton. W wydarzeniu inauguracyjnym wzięło udział blisko 400 uczestników, głównie kobiety. I zespół założycielski wydał kilka komunikatów, w tym nowy akcelerator i system zastawiania.

Wielu członków założycieli spotkało się dzięki zaangażowaniu w inicjatywę IgniteWA, ekonomiczną inicjatywę mającą na celu wspieranie małych przedsiębiorstw w stanie Waszyngton. Ale nawet jeśli IgniteWA ma kilka inicjatyw mających na celu poprawę różnorodności, grupa uznała, że ​​kwestia wspierania kobiet w technice była na tyle ważna, że ​​uzasadniała istnienie własnego podmiotu.

Gretchen O'Hara, współzałożycielka Women in Tech i wiceprezes ds. Marketingu jednego z partnerów handlowych w firmie Microsoft, powiedziała Small Business Trends: "Kobiety zaczynają 40 procent wszystkich nowych firm. Ale tylko 5 procent tych nowych firm to firmy technologiczne. Jest więc ogromna szansa dla właścicieli małych firm na zwrot i zastanowienie się, w jaki sposób mogą przekształcić swoje firmy w chmurę ".

Tak więc zespół założycielski zrzeszył się, aby stworzyć Women in Tech, organizację, która wciąż znajduje się na początkowym etapie, ale ma również kilka inicjatyw już w trakcie prac. Tutaj jest trochę o różnych obszarach zainteresowania Kobiet w chmurze.

Cloud Accelerator

Jednym z największych zapowiedzi jest stworzenie nowego programu akceleracyjnego dla firm prowadzących kobiety, które chcą rozwijać swoje firmy przy użyciu technologii chmury. Program jest obsługiwany przez Microsoft i Hewlett Packard Enterprise i obejmuje sześciomiesięczne doświadczenie w laboratorium akceleratora chmur w Seattle.

Aby się zakwalifikować, kandydaci muszą mieć co najmniej jedną kobietę w zespole założycielskim, wykorzystywać technologie chmurowe do budowania powtarzalnego modelu przychodów, interesować się opracowywaniem rozwiązań dodających wartość dodaną przy użyciu technologii chmurowych i być zainteresowani wykorzystaniem kanałów Microsoft i HPE do rozwoju swojej działalności.

Po wybraniu firmy będą miały możliwość indywidualnego coachingu, bezpłatną migrację do platformy Microsoft Azure, możliwość uczestniczenia w warsztatach dla inwestorów oraz specjalne ceny za usługi partnerskie. Nawet po zakończeniu początkowego programu, zespół ma nadzieję, że zacznie działać w branży.

O'Hara mówi: "Mamy nadzieję, że możemy zacząć od pierwszej grupy kobiet-przedsiębiorców, przygotować ich do ciężkiej pracy, zakasać rękawy i wykonać ciężki trening, aby przejść przez ten program. Będą mieli dostęp do wszystkich zasobów, mentalności, oprogramowania i usług, aby przyspieszyć ich rozwój w chmurze. Wtedy, gdy skończymy tę klasę, mamy nadzieję, że będą mogli wrócić i ponownie połączyć się z innymi oraz wspierać jeszcze więcej kobiet prowadzących firmy ".

Obowiązki związane z chmurą

Zespół założycielski ma także nadzieję zainspirować działania innych podmiotów z branży, nawet tych, którzy mogą nie być w stanie skorzystać z programu akceleratorów. Częścią ich strategii jest zbieranie obietnic prawdziwych działań od ludzi z branży, które mogą podjąć w celu poprawy różnorodności i włączenia do własnych organizacji lub całego przemysłu.

Pomysł wywodzi się z wcześniejszego doświadczenia Wendy White, kolejnej z założycieli Women in Tech. Wiele lat temu White została zauważona w incydencie, w którym pracowała w tamtym czasie. Kolega zdecydował się opuścić firmę po wielu narzekaniach na kulturę "bro tech", która nie była znana jako super przyjazna kobietom. Było to także wśród kontrowersji w grze gracza i wielu innych rozmów na temat trudności bycia kobietą w przestrzeni technologicznej.

White mówi o tamtym czasie, "pomyślałem," jestem tutaj najstarszą kobietą - jestem. "Czułem, że muszę podjąć działanie - nie mogłem o tym mówić. Więc założyłem kobiecą sieć mentorską wewnątrz firmy. "

Teraz ona i cała reszta zespołu "Kobiety w chmurze" chcą zainspirować innych do podjęcia podobnych działań poprzez system zastawów.

White wyjaśnia: "Nie chcemy, żeby była to tylko rozmowa. Wszyscy znają różnorodność i znaczenie włączenia. Ale chcemy to zrobić do następnego kroku. Co możemy zrobić, aby katalizować naszą sieć? Czy możemy wpompować pieniądze na stypendium, zgodzić się na bycie mentorem dla innych kobiet? "

White rozmawiała na ostatnim spotkaniu Women in Cloud Summit o tym pomyśle, prosząc innych uczestników o zobowiązania działań, które mogliby zrobić, aby umożliwić i wspierać kobiety będące właścicielami firm i kobiet-profesjonalistów w przestrzeni technologicznej. Pierwotnym celem było zebranie 100 takich zastawów w czasie. Ale White mówi, że od razu otrzymała około 50, więc ma nadzieję, że będą mogli wyjść poza ten pierwotny cel.

Zespół jest w trakcie tworzenia systemu zastawiania na swojej stronie internetowej. Ale na razie White zachęca właścicieli firm i inne osoby zainteresowane przyrzeczeniem, aby wysłali jej bezpośrednio swoje pomysły.

Kręgi szans sprzedaży

Potencjalnym kierunkiem działań tych, którzy chcą wspierać kobiety w branży technologicznej, jest tworzenie kół szans, które pomagają połączyć kobiety z mentorami i możliwościami branżowymi. Zespół Women in Cloud promuje ten pomysł także dzięki własnej sieci mentorów i doradców.

Carrie Francey z HPE i Women in Cloud powiedziała w Trendach dla małych firm: "Chodzi o to, aby wpłynąć na innych i pomóc innym w znalezieniu finansowania lub ułatwić ten proces dzięki narzędziom i zasobom oraz osobom, które mogą pomóc poprzez mentoring lub dzielenie się indywidualnymi umiejętnościami.. "

Ideą tych kręgów byłoby posiadanie małych grup, które mają zarówno doświadczonych mentorów, jak i kobiety, które chcą rozwijać swoją działalność lub rozwijać karierę. Grupy te mogą spotykać się i pomagać sobie nawzajem w rozbudowywaniu sieci oraz zapewniać wskazówki i możliwości innym członkom grupy.

Możesz zarejestrować się na stronie, jeśli chcesz dołączyć do sieci Women in Cloud. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są zaproszeni do wzięcia udziału w sieci mentorskiej i coachingowej.

Kobiety w Cloud Summit

To tylko niektóre z zagadnień omawianych na tegorocznym spotkaniu Women in Cloud Summit, które odbyło się 19 stycznia. W wydarzeniu wzięli udział również prelegenci z Microsoft, HPE i innych gigantów technologicznych, a także ćwiczenia edukacyjne i dyskusje przy okrągłym stole.

Zaproszono zarówno mężczyzn, jak i kobiety. Jednak większość uczestników stanowiły kobiety, co stanowi znaczącą przewagę w obszarze technologii.

Ogólnie rzecz biorąc, zespół był zadowolony z tego wydarzenia i ma nadzieję na jego kontynuację, wraz z mnóstwem innych inicjatyw, które mają w swoich dziełach, również w przyszłości.

O'Hara mówi: "Nie postrzegamy tego jako sieci lub inicjatywy - to naprawdę ruch".

Zdjęcie: Anne Nelson (via Chaitra Dutt)

Więcej w: Women Entrepreneurs