Kariera jako Landman ds. Ropy i gazu

Podmioty zajmujące się ropą naftową i gazem są niezbędne, aby pomóc przedsiębiorstwom w znalezieniu i zakupie terenów mogących wytwarzać znaczne ilości ropy i gazu. Tytuł "landman" jest skrótem od zarządzania gruntami, co - jak się wydaje - nie jest łatwym zadaniem, ponieważ landman może być również odpowiedzialny za zarządzanie projektami wiertniczymi i zapewnienie płynnego i sprawnego działania.

Edukacja i certyfikacja

Landowie nie potrzebują żadnego konkretnego stopnia. Wielu jest zatrudnianych z wykształceniem geologicznym lub inżynierskim, a nawet z wykształceniem prawniczym. Niektórzy studenci uzyskują tytuł licencjata, który koncentruje się na profesjonalnym zarządzaniu gruntami i jest akredytowany przez Amerykańskie Stowarzyszenie Zawodowych Landmanów. W lutym 2013 r. Tylko siedem programów w Ameryce Północnej uzyskało akredytację AAPL i zakończyło się certyfikacją. Absolwenci o różnym stopniu mogą również ubiegać się o certyfikat AAPL, aby zwiększyć swoją wiarygodność i zwiększyć potencjał płacowy. AAPL oferuje trzy certyfikaty: Certified Professional Landman, Registered Professional Landman i Registered Landman.

$config[code] not found

Obowiązki

Landman jest odpowiedzialny za negocjowanie umów najmu z właścicielami gruntów, aby przedsiębiorstwa mogły uzyskać prawo do wiercenia w celu wydobycia ropy i gazu. Landman koordynuje również wysiłki zmierzające do zbadania pól i znalezienia ziemi z potencjałem naftowym i gazowym oraz upewnia się, że wszystkie kontrakty wiertnicze i gruntowe są zgodne z przepisami prawa. Ponadto landman koordynuje wysiłki różnych grup ludzi, aby ukończyć swoje projekty, w tym geologów, inżynierów, prawników i księgowych.

Kwalifikacje

Aby odnieść sukces jako lądowiec, powinieneś posiadać gruntowną wiedzę na temat różnych dziedzin związanych z ropą naftową i gazem. Należą do nich prawo, biznes, inżynieria, finanse, ekonomia, energia, geologia oraz przepisy państwowe i federalne. Powinieneś także zapoznać się z umowami leasingowymi i zrozumieć wymagania dotyczące wiercenia ropy i gazu. Landman musi również mieć dobre umiejętności ludzi i być skutecznym negocjatorem.

Środowisko pracy

Praca jako człowiek lądowy może być zarówno satysfakcjonująca, jak i stresująca. Będziesz musiał znaleźć rozwiązania wśród konkurencyjnych potrzeb różnych grup ludzi. Możesz również zostać wezwany do pomocy w znalezieniu rozwiązań sytuacji kryzysowych związanych z odwiertami. Będziesz także zapewniał podstawę dla nowych rozwiązań i będzie miał pracę, która nigdy nie będzie taka sama z dnia na dzień. Osoba z odpowiednią osobowością, która pasowałaby do pracy w gospodarstwie lądowym, uzna tę pracę za satysfakcjonującą i ekscytującą.

Perspektywy pracy

Perspektywa pracy dla lądowników jest bardzo pozytywna. W USA od roku 2012 rosną eksploracje energii i produkcja ropy, co daje większe możliwości zatrudnienia. Według AAPL, w 2010 roku średnia roczna rekompensata dla lądowników wynosiła 124 455 USD. Krajowcy posiadający tytuł licencjata i pięcioletnie doświadczenie lub mniej, osiągnęli średnią roczną pensję w wysokości 85 878 USD w 2010 roku. Niezależnie od tego, czy pracują dla firmy, czy jako niezależny kontrahent, obywatele będą mieli najlepsze oferty pracy, jeśli połączą edukację i certyfikację z dobrym doświadczeniem zawodowym..