Co robią zastępcy wiceprezesa banku?

Według Federal Deposit Insurance Corporation - agencja rządowa, która ubezpiecza depozyty - funkcjonariusze banku odpowiadają za zgodne z prawem bieżące zarządzanie funkcjami bankowymi. Ponadto muszą przestrzegać zasad i celów biznesowych ustalonych przez dyrektorów banku. Tytuł bankiera odzwierciedla pozycję oficera w hierarchii banku i poziom jego odpowiedzialności.

Tytuły oficerów bankowych

Wielkość banku określa liczbę tytułów oficerskich. Duży bank będzie miał wiele miejsc na swoim schemacie organizacyjnym dla wiceprezesów, wiceprezesów, wiceprezesów i asystentów wiceprezesów. Im wyższy tytuł, tym szerszy zakres odpowiedzialności. W bankach społecznościowych jest mniej stanowisk dla oficerów. Asystentem wiceprezydenta jest młodszy oficer - taki, który może mieć tylko trzy do pięciu lat doświadczenia w specjalności, po ukończeniu szkolenia menedżerskiego. Przykłady wyspecjalizowanych obszarów bankowości obejmują pożyczki komercyjne, analizy kredytowe, audyty, operacje, międzynarodowe, systemy, zaufanie i inne.

$config[code] not found

Obowiązki Commercial Loan Officers

Asystent wiceprezesa / oficer pożyczki komercyjnej może być odpowiedzialny za część portfela kredytowego banku wspólnotowego. Zostałby wezwany do wniesienia do banku nowych kredytów komercyjnych, budowlanych i konsumenckich. Może zostać wezwany do udzielenia pomocy bankowi w spełnieniu określonych rocznych limitów kredytowych i depozytowych. Najprawdopodobniej będzie musiał zarządzać swoją częścią portfela kredytowego, aby upewnić się, że przechodzi corocznie audyt i badanie zgodności z przepisami. Aby zakwalifikować się na stanowisko, potrzebowałby tytułu licencjata z biznesu, finansów lub księgowości oraz od trzech do pięciu lat doświadczenia w bankowości.

Obowiązki analityków kredytowych

Asystent wiceprezesa / analityka kredytowego w banku regionalnym pomaga oficerom pożyczkowym w procesie podejmowania decyzji kredytowych. Analizuje sprawozdania finansowe i przygotowuje arkusze kalkulacyjne, analizy pisemne, raporty i podsumowania do prezentacji w komitecie kredytowym banku. Zarządza również plikami poświęconymi istniejącym relacjom kredytowym i przeprowadza regularne przeglądy w celu zapewnienia zgodności z umowami o kredyt-umowa. Być może będzie musiał monitorować portfel aktywnych pożyczek, aby upewnić się, że oceny ryzyka kredytowego są prawidłowe. Kwalifikacje obejmują tytuł licencjata w dziedzinie biznesu, rachunkowości lub finansów oraz pięcioletnie doświadczenie w analizie kredytowej w komercyjnej instytucji kredytowej. Prawdopodobnie potrzebowałby doskonałego poziomu wiedzy z zakresu rachunkowości, analizy przepływów pieniężnych i wskaźników finansowych.

Obowiązki audytora wewnętrznego

Asystent wiceprezesa / audyt wewnętrzny w dużym banku może być zmuszony do oceny adekwatności procedur kontrolnych w działach takich jak usługi skarbowe i papiery wartościowe. Może uczestniczyć w zespole specjalistów ds. Technologii technologicznych i oceniać adekwatność kontroli wokół trwających projektów. Może zostać poproszony o zaplanowanie, wykonanie i udokumentowanie raportów z audytu, jeśli będzie to właściwe, oraz opracowanie zaleceń mających na celu wzmocnienie kontroli wewnętrznych. Aby zakwalifikować się na stanowisko, potrzebowałby licencjata z finansów lub księgowości. Ponadto prawdopodobnie musiałby być certyfikowanym publicznym księgowym lub posiadać wyższe stopnie w dziedzinie finansów lub księgowości. Może potrzebować pięciu lub sześciu lat doświadczenia w zakresie rachunkowości publicznej lub audytu w firmie usług finansowych.