Opis stanowiska specjalisty projektu

Specjaliści ds. Projektów zapewniają wsparcie w zarządzaniu projektami w celu dostarczania projektów w ramach ustalonego budżetu i linii czasowej. Specjaliści ci są kluczowymi członkami zespołu projektowego i uczestniczą w programach i projektach, rozpowszechniają informacje o projekcie i służą jako aktywni uczestnicy grup roboczych i komitetów związanych z projektem.

Główne obowiązki i obowiązki

We współpracy z pracownikami projektu specjalista ds. Projektów pomaga we wdrażaniu programów i projektów. Do typowych obowiązków należy planowanie, opracowywanie, wdrażanie i ocenianie programów i projektów, koordynacja działań projektowych, współpraca z członkami zespołu projektowego, opracowywanie mierzalnych celów i celów projektu oraz monitorowanie postępów w realizacji.

Specjaliści ds. Projektów przygotowują programy spotkań, dokumentują kluczowe decyzje i współpracują z członkami zespołu nad opracowaniem zabezpieczenia projektu. Piszą i rozpowszechniają plany pracy i dokumenty projektowe, w tym procedury, propozycje, sprawozdania z postępów i prezentacje.

Komunikacja i współpraca

Specjaliści ds. Projektów aktywnie uczestniczą w grupach roboczych i komitetach projektowych, a także przedstawiają zalecenia dotyczące realizacji celów. Ułatwiają spotkania, przyczyniają się do planowania i podejmowania decyzji, koordynują zasoby projektu i współpracują z zainteresowanymi stronami projektu w celu gromadzenia i rozpowszechniania informacji o projekcie.

Specjaliści projektu skutecznie komunikują się w formie ustnej i pisemnej dla różnych zainteresowanych stron. Zapewniają ciekawe, pouczające i dobrze zorganizowane prezentacje, w razie potrzeby dostarczają raporty o stanie i postępy oraz taktownie przekazują trudne lub wrażliwe informacje.

Zarządzanie finansami

Obowiązki budżetowe specjalistów projektowych obejmują opracowywanie budżetów projektów i przygotowywanie umów. Mogą również zarządzać budżetem na małe projekty lub komponenty dużych programów pod ogólnym kierownictwem kierownika programu. Specjaliści ds. Projektów wypełniają te obowiązki, czerpiąc z praktycznej znajomości podstawowych modeli przychodów, prognoz zysków i strat oraz kosztów dla realizacji.

Umiejętności i doświadczenie

Osoby zainteresowane zdobyciem pozycji specjalisty ds. Projektów powinny mieć tytuł licencjata lub równoważny. Pracodawcy zazwyczaj wymagają od jednego do dwóch lat doświadczenia w planowaniu, zarządzaniu i realizacji udanych programów i projektów. Pożądane są kandydaci posiadający wiedzę merytoryczną w co najmniej dwóch z następujących obszarów: zarządzanie technologiami informatycznymi, administrowanie systemami, szkolenia, opracowywanie oprogramowania, zarządzanie umowami i opracowywanie wniosków, budżetowanie, zarządzanie finansowe, zarządzanie projektami i badania biznesowe.

Wynagrodzenie

Według stanu na kwiecień 2014 r. Mediana oczekiwanego wynagrodzenia typowego specjalisty ds. Projektów w Stanach Zjednoczonych wynosi 54 831 USD, według Glassdoor.