Opis zadania asystenta zarządcy nieruchomości

Asystent zarządcy nieruchomości jest odpowiedzialny za obowiązki administracyjne i konserwacyjne w działalności w zakresie nieruchomości mieszkalnych. Obowiązki zazwyczaj obejmują płacenie rachunków, przetwarzanie płatności podatku od nieruchomości, pobieranie czynszu i ustanawianie umów najmu z najemcami. Większość asystentów zarządzających nieruchomościami pracuje dla zarządcy nieruchomości na miejscu w kompleksach mieszkaniowych lub mieszkalnych i komunikuje się z lokatorami.

Obowiązki

$config[code] not found Jacob Wackerhausen / iStock / Getty Images

Asystent menedżera właściwości pomaga zarządcy nieruchomości obsługiwać pracę administracyjną i można mu przypisać określoną grupę budynków do podrzędnego zarządzania. Asystent zarządcy nieruchomości zazwyczaj spotyka się z aktualnymi najemcami w sprawach dotyczących nieruchomości i potencjalnych najemców. Mógł pisać biuletyny, płacić rachunki, zbierać czynsz i aktualizować zapisy finansowe. Co miesiąc asystent informuje kierownictwo o kwestiach dotyczących najemców i nieruchomości.

Funkcje

Kseniya Ragozina / iStock / Getty Images

Asystent zarządcy nieruchomości pokazuje mieszkania potencjalnym nowym najemcom i wyjaśnia umowy najmu i postanowienia. Może on być odpowiedzialny za sprawdzanie punktów kredytowych i sprawdzania przeszłości oraz pomagać w podejmowaniu ostatecznych decyzji dotyczących wnioskodawców. Ponadto asystent może być odpowiedzialny za programy marketingowe i reklamowe dotyczące wolnych miejsc pracy. Asystent może również nadzorować obsługę techniczną i formułować zlecenia pracy. Adresowanie i dokumentowanie skarg najemców to kolejna odpowiedzialność.

Umiejętności

Creatas / Creatas / Getty Images

Asystent zarządcy nieruchomości musi mieć dobre umiejętności komunikacji ustnej i pisemnej, zdolny rozwiązywać problemy dotyczące nieruchomości lub lokatorów. Konieczne są również umiejętności obsługi komputera w celu tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, baz danych, dokumentów i publikowania takich dokumentów, jak plakaty i ulotki.

Środowisko

Firma z oo / Fotolia Media / Getty Images

W dużym budynku lub kompleksie praca zarządcy nieruchomości może być gorączkowa i wymagająca, często wymagająca cierpliwości. Najemcy często przychodzą z zapytaniami, przyszli najemcy szukają wolnych miejsc, a inne już się pojawiają. Asystent zwykle pracuje poza biurem w kompleksie. Wielu mieszka na żywo lub na dyżurze.

Edukacja i wynagrodzenie

Licencjat z zarządzania nieruchomością zapewni niezbędne przygotowanie do pracy. Asystent zarządcy nieruchomości z jednym do czterech lat doświadczenia zarabia na średnim rocznym wynagrodzeniu w wysokości 31 503 do 43 828 USD, według Payscale.com.