Elektryczny Foreman Opis stanowiska

Elektryczny brygadzista współpracuje z wykonawcami i innymi elektrykami, aby zainstalować i utrzymywać okablowanie w domach, firmach i fabrykach. Elektryczny brygadzista trenuje i nadzoruje załogę elektryków i uczniów. Musi umieć czytać i oceniać projekty i rysunki techniczne, aby przekazać swojemu personelowi określone rozkazy. Elektryczny majster jest zwykle mistrzem elektrykiem; jednak istnieje kilku wykonawców, którzy używają elektryków czeladników do tej pracy.

$config[code] not found

Wymagania edukacyjne

Elektryk musi mieć ukończone 18 lat i ukończyć szkołę średnią lub test równoważności GED. Musi zostać uczniem poprzez lokalne lekcje związkowe lub naukę u licencjonowanego elektryka. Praktykanci muszą ukończyć czteroletni kurs szkoleniowy i szkolenie w miejscu pracy. Następnie muszą zdać egzaminy z National Electrical Code, lokalnych i stanowych kodów oraz teorii elektrycznej. Wszyscy elektrycy muszą kontynuować naukę, aby sprostać wymogom licencjonowania i nauczyć się nowych technologii. Zapewnia to również, że będą oni znać i rozumieć wszelkie zmiany w kodeksach elektrycznych.

Obowiązki w pracy

Elektryczny brygadzista współpracuje z wykonawcą elektrycznym i innymi przełożonymi, aby zapewnić wykonanie wszystkich prac zgodnie z umową. Brygadzista musi umieć czytać plany i schematy techniczne i wyjaśniać je innym elektrykom i uczniom. Elektryczny brygadzista okresowo sprawdza pracę każdej osoby, aby zapewnić bezpieczeństwo i że wszystkie kody lokalne i stanowe są przestrzegane.

Perspektywy zatrudnienia

Według US Bureau of Labor and Statistics, możliwości zatrudnienia dla elektryków powinny utrzymać średni wzrost w latach 2008-2018. Znaczna część tego wzrostu nastąpi w budownictwie mieszkaniowym. Ponadto będą istnieć starsze budynki, które wymagają ulepszeń, aby sprostać nowoczesnym kodeksom i dostosować się do większego zużycia energii elektrycznej.

Zyski

Według US Bureau of Labor and Statistics, mediana stawki godzinowej dla elektryków wynosi 22,32 USD. Środkowe 50 procent zatrudnionych zarabia stawkę godzinową od 17 USD do 29,88 USD. Najniższe wypłacane 10 procent zarabia mniej niż 13,54 USD, a najwyższe 10 procent zarabia więcej niż 38,18 USD.

Postęp

Kierownik robót elektrycznych ma wiele możliwości awansu. Dzięki ciągłej edukacji i dobrej pracy może zostać kierownikiem budowy lub kierownikiem projektu lub założyć własną firmę. Niektórzy zostaną inspektorami elektrycznymi lub w dużych firmach budowlanych mogą zostać kierownikami projektów lub zajmować inne stanowiska kierownicze. Dysponując odpowiednią ilością kapitału, majster elektryk może założyć własną firmę zarządzającą budową.

2016 Informacje o wynagrodzeniach dla elektryków

Według amerykańskiego Biura Statystyki Pracy, w 2016 r. Elektrycy zarobili średnio 622,7 dolara w 2016 r. Na niskim poziomie, elektrycy zarobili 25 percentyla wynagrodzenie w wysokości 39.570 dolarów, co oznacza, że ​​75 procent zarobił więcej niż ta kwota. 75. percentyla wynagrodzenia wynosi 66.670 dolarów, co oznacza, że ​​25 procent zarabia więcej. W 2016 roku 66.900 osób było zatrudnionych w USA jako elektrycy.