Opis zadania edytora kopii

Jeśli przeglądasz swoje konta w mediach społecznościowych i żartujesz ze słabej gramatyki i pisowni twoich znajomych lub czerpiesz przyjemność z odnajdywania błędów w drukowanych materiałach, kariera redaktora może być dla Ciebie idealna. Praca marzeń perfekcjonisty, edycja kopii polega na umieszczeniu nienagannych umiejętności gramatycznych i dbałości o szczegóły, aby upewnić się, że nic nie jest publikowane z błędami. Jeśli jesteś zorganizowany, dobrze przestrzegasz terminów i potrafisz zidentyfikować niewłaściwy przecinek na 20 kroków, to jest to zadanie dla Ciebie.

Kopiuj redaktorzy zapoznaj się z ostatecznymi wersjami artykułów, książek i innych publikacji, aby upewnić się, że są wolne od błędów i czytelne. Analizują i poprawiają gramatykę, interpunkcję i pisownię, a także czytelność i klarowność każdego zdania. Redaktor odpowiada również za styl, wprowadzając zmiany i poprawki, gdy jest to konieczne, aby dzieło było zgodne z zasadami redakcyjnymi. W zależności od publikacji, edytor kopii może również być odpowiedzialny za sprawdzanie faktów, weryfikowanie faktów i liczb oraz potwierdzanie źródeł. Niektóre edytory kopii są obciążane projektowaniem układów stron.

Wymagania edukacyjne dla edytorów kopii

Chociaż większość redaktorów posiada co najmniej licencjat z języka angielskiego, dziennikarstwa lub innego pokrewnego przedmiotu, dbałość o szczegóły i solidna znajomość języka angielskiego są podstawowymi kwalifikacjami do tej pracy. Możliwe jest zdobywanie certyfikatów w zakresie edycji kopii, ale pracodawcy zajmują się głównie znajomością gramatyki i stylów redakcyjnych, takich jak Associated Press i style Chicago oraz twoim zaangażowaniem w tworzenie idealnej, bezbłędnej kopii. Założyciele redaktorów często doskonalą swoje umiejętności poprzez szkolenia i warsztaty oferowane przez takie organizacje, jak American Copy Editors Society.

Kopiuj rolę edytującego w branży wydawniczej

Redaktorzy Copy działają w różnych ustawieniach, w tym w wydawnictwach, gazetach, czasopismach i publikacjach online. Firmy wytwarzające dużą ilość materiałów pisemnych również zatrudniają własnych redaktorów. Kopiowanie redaktorów w agencjach reklamowych i marketingowych pozwala edytować materiały drukowane i internetowe dla klientów. Organizacje świadczące usługi finansowe, które wytwarzają kontrakty i inne zabezpieczenia, są czołowymi pracodawcami redaktorów. Niektórzy redaktorzy kopiowania pracują jako freelancerzy na podstawie projektu lub umowy, przyjmując wielu klientów jednocześnie.

Copy Editor Salary

Od 2017 r. Średnia pensja redaktora kopii wyniosła 58 770 USD. Połowa wszystkich redaktorów redakcji zarabiała więcej, a połowa zarabiała mniej. Najniższe 10 procent redaktorów otrzymało mniej niż 30 380 USD, a 10% z nich zarobiło ponad 114 000 USD rocznie. Najlepiej opłacani redaktorzy to osoby pracujące w sektorze usług finansowych. Wśród najniższych płatnych redaktorów znajdują się czasopisma wydawnicze, czasopisma, książki i katalogi.

Trendy wzrostu zatrudnienia

Oczekuje się, że wzrost w tej dziedzinie będzie powolny lub nie wystąpi w ciągu następnej dekady, w dużej mierze ze względu na zmiany w branży wydawniczej i naciski publikacji internetowych na tradycyjne media drukowane. Biuro Statystyki Pracy przewiduje 1-procentowy spadek liczby miejsc pracy w tej dziedzinie. W połączeniu z wysokim zainteresowaniem pracą przy kopiowaniu, konkurencja w nadchodzących latach może być silna.