Wznów zadania dla nastolatków

Praca na pół etatu jest skuteczną lekcją etyki pracy dla nastolatków. Może to również stanowić okazję dla nastolatków do odkrywania zainteresowania lub rozwijania zrozumienia branży. Jako nastolatek zdobycie pracy może być walką. Od trudnych zajęć szkolnych i pozaszkolnych do braku doświadczenia zawodowego, może być trudno zakwalifikować się do pracy, którą chcesz, a co dopiero zostać wybrany z puli innych kandydatów. Silne, obiektywne stwierdzenie na szczycie twojego CV może pomóc zainteresować pracodawców.

$config[code] not found

Identyfikacja

Celem jest część CV na początku dokumentu, tuż pod danymi kontaktowymi. Cel opisuje potencjalnemu pracodawcy pracę, o którą się ubiegasz, i pozwala mu uzyskać krótką wiedzę na temat tego, co masz do zaoferowania. Jako nastolatek możesz nie mieć bogatej historii zatrudnienia; możesz skorzystać z tego obszaru, aby wyjaśnić czytelnikowi, w jaki sposób praca ta pozwoli ci dowiedzieć się więcej o wybranej dziedzinie. Na przykład "szukanie pozycji jako kasjera w sklepie spożywczym w celu rozwijania umiejętności obsługi klienta i zapoznania się z działaniami biznesowymi".

Opis

Nie musi być zbyt rozwlekły w obiektywnej części swojego CV. Oświadczenie tak proste jak "uzyskanie stanowiska stażysty dla studentów w firmie wydawniczej ABC" jest bardziej skuteczne niż długotrwały akapit dotyczący twoich umiejętności lub pragnień - takie informacje lepiej pasują do załączonego listu motywacyjnego. Oświadczenie obiektywne nie powinno być dłuższe niż dwa zdania lub łącznie około 170 znaków. Nie powinien też zawierać żadnych słów pierwszoosobowych, takich jak "ja" lub "moje".

Alternatywy

W klasycznych życiorysach, obiektywne stwierdzenie jest napisane pod nagłówkiem "cel" i znajduje się na górze wznowienia. Zamiast tego możesz sformatować swój cel w sekcji "podsumowania" lub "profilu" w życiorysie. Ta idea jest silna dla nastoletnich pracowników, którzy mogą nie mieć profesjonalnych referencji. Zamiast tego może to być wypunktowana lista mocnych stron. Na przykład "doświadczenie z aplikacjami internetowymi" lub "certyfikowany w CPR" może być sformatowane na tej liście. Pozwoli to na funkcjonowanie bardziej jak życiorys, który jest powszechny w akademickich i medycznych dziedzinach.

Korzyści

Zaletą silnego obiektywnego stwierdzenia jest to, że może Cię zauważyć potencjalny pracodawca. Jako nastolatka może być trudno pozwolić, by twoje CV wyróżniało się od innych kandydatów. Obiektywne stwierdzenie może pomóc w tym procesie. Jest to również korzystne, ponieważ zapewnia, że ​​twoje CV doprowadzi go do właściwych rąk.