20 sposobów na zautomatyzowanie swojej małej firmy za darmo

Mając milion rzeczy i jedną rzecz do zrobienia, w interesie każdego małego przedsiębiorstwa leży automatyzacja operacji i oszczędność czasu tam, gdzie to możliwe. Chociaż przy przepływie środków pieniężnych i wydatkach na wąskiej smyczy, rozwalenie tysięcy dolarów na automatyzację jest niewykonalne. To jest, gdy darmowe narzędzia do automatyzacji wchodzą w ich posiadanie.

Jak zautomatyzować swój mały biznes za darmo

Zapoznaj się z poniższymi 20 sposobami zautomatyzowania swojej małej firmy za darmo.

$config[code] not found

Zautomatyzuj wysiłki marketingowe

Wykorzystaj kampanie marketingowe swojego małego biznesu za pomocą Leadsuis. Jako pierwsza na świecie prawdziwie darmowa platforma do automatyzacji marketingu, małe firmy mogą skorzystać z bezpłatnej wersji Leadsuis do tworzenia stron docelowych, e-maili, raportów, analityki internetowej i innych.

Udostępniaj pliki i współpracuj z dokumentami

Unikaj niekończących się wiadomości e-mail w obie strony, oszczędzając czas i wysiłek dzięki Dokumentom Google. Pliki Dokumentów Google są udostępniane na Twoim Dysku Google i mogą być łatwo dostępne dla członków zespołu. W Dokumentach Google możesz także łatwo tworzyć i edytować ważne dokumenty.

Hostuj zdalne spotkania wydajnie

Stwórz bezpłatne konto w Join.Me i zdalnie rozpoczynaj hosting bezpłatnych spotkań z członkami zespołu i klientami za pomocą tego narzędzia do obsługi konferencji. Organizując spotkania online, hordom czasu, pieniędzy i wysiłków oszczędza się, unikając konieczności organizowania spotkań twarzą w twarz.

Automatyzuj wymagania dotyczące fakturowania

Invoicely to bezpłatna, wydajna platforma do fakturowania, którą dziesiątki tysięcy małych firm wykorzystują, aby zadbać o swoje wymagania w zakresie fakturowania po prostu, bezpiecznie i bez żadnych kosztów. Możesz również śledzić czas, wydatki, przebieg i inne obciążające zadania za pomocą Invoicely.

Zarządzanie projektem i więcej

Zadbaj o potrzeby zarządzania projektami w swojej firmie dzięki Apptivo, kolekcji małych aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwem, które obsługują zarządzanie projektami, współpracę, grafik i raporty wydatków. Z Apptivo możesz także zarządzać CRM, w tym śledzeniem kompletnych procesów sprzedaży.

Odśwież i odświeżaj blogi za pomocą wtyczki WordPress

Użyj Revive Social, wtyczki WordPress, aby regularnie odnawiać i przetwarzać artykuły na blogu, aby mieć pewność, że w pełni wykorzystasz swoją pisaną treść.

Zarządzaj finansami firmy za pomocą rachunkowości online

Brightbook to świetne rozwiązanie dla małych firm, które szukają internetowego systemu księgowego bez wysokich wydatków, które często idą w parze z takimi platformami. Dzięki Brightbook możesz tworzyć faktury, przesyłać rachunki i szybko, bezpiecznie i za darmo otrzymywać pieniądze online.

Generuj potencjalnych klientów dzięki darmowej automatyzacji poczty e-mail

Wysyłaj 400 e-maili miesięcznie w celu generowania leadów i zwiększania sprzedaży dzięki bezpłatnej wersji SalesAutoPilot. Firmy mogą uzyskać dostęp do platformy za darmo, prosząc o bezpłatne konto próbne.

Automatyzuj ogłoszenia w mediach społecznościowych

Publikowanie w mediach społecznościowych jest czasochłonne, ale konieczne, aby nie zwiększać zasięgu społeczności i zaangażowania klientów. Recurpost automatyzuje posty społecznościowe za darmo. Może również regularnie rozpowszechniać posty na blogach w mediach społecznościowych.

Organizuj, śledź i pielęgnuj potencjalnych klientów i klientów

HubSpot CRM zapewnia wszystko, czego potrzebuje Twoja firma, aby organizować, śledzić i pielęgnować potencjalnych klientów i klientów za darmo. Ten potężny, bezpłatny CRM ma wszystko, czego potrzebujesz do budowania relacji z klientami.

Dostosuj wiadomości e-mail

Zaprojektowany, aby ułatwić wysyłanie wiadomości e-mail, Thunderbird to bezpłatna aplikacja pocztowa, którą można łatwo skonfigurować i dostosować. Możesz personalizować adresy e-mail, aby Twoja firma wyglądała bardziej profesjonalnie w jednym momencie dzięki Thunderbirdowi.

Usprawnij komunikację zdalną

Slack jest jednym z narzędzi usprawniających komunikację między małymi zespołami biznesowymi. Dzięki bezpłatnej wersji platformy można wyszukiwać do 10 000 wiadomości i prowadzić rozmowy wideo 1 do 1, ułatwiając zdalną komunikację.

Pobierz aplikacje i urządzenia rozmawiające ze sobą

IFTTT pomaga tworzyć bardziej połączone firmy, synchronizując wszystkie aplikacje i urządzenia, aby bezproblemowo łączyć się z nimi bezpłatnie!

Wzmocnij zaangażowanie mediów społecznościowych

Zarejestruj swój biznes w bezpłatnym planie Hootsuite, a otrzymasz wsparcie dla maksymalnie trzech profili mediów społecznościowych i dwóch kampanii dla pojedynczych użytkowników. Automatyzując aktywność w mediach społecznościowych, Hootsuite może zwiększyć zaangażowanie mediów społecznościowych w ponad 35 globalnych sieciach.

Zaplanuj regularne raporty na temat danych, które są istotne

EBSuite zapewnia marketing, sprzedaż i obsługę klienta w ramach jednej platformy, w tym integracji CRM i zarządzania projektami. Możesz zaplanować raporty godzinowe, dzienne lub tygodniowe na podstawie danych, które są najważniejsze dla Twojej firmy. EBSuite oferuje bezpłatny 30-dniowy okres próbny dla firm.

Utwórz rozwiązania dla programów POS i lojalnościowych

Jeśli prowadzisz mały sklep, salon kosmetyczny lub inny mały biznes, Loyverse może zapewnić Ci potrzebną pomoc. Ten program POS i program lojalnościowy obejmuje zarządzanie zapasami. To bezpłatne narzędzie POS jest dostępne w sklepach z aplikacjami iTunes i Google Play.

Połącz dane procesu sprzedaży z różnych kanałów

Sellsy umożliwia łączenie danych dotyczących procesów sprzedaży z różnych kanałów, takich jak Internet, POS i sprzedaż wewnętrzna. Możesz wypróbować platformę na 7-dniowym bezpłatnym okresie próbnym.

Uprość zarządzanie zadaniami

Oszczędzaj czas, stres i wysiłek, upraszczając zadania dzięki Asana. To bezpłatne rozwiązanie do zarządzania zadaniami umożliwia tworzenie powtarzających się zadań i przypisywanie ich członkom zespołu.

Konsolidacja procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych

Oszczędzaj swój czas i pieniądze, konsolidując wszystkie procesy produkcyjne i dystrybucyjne w xTuple, jednym systemie biznesowym stworzonym tak, aby był wygodny. To darmowe, otwarte rozwiązanie ERP ze zintegrowanym systemem CRM zostało zaprojektowane głównie dla firm wytwarzających produkty.

Śledź korespondencję i planuj wiadomości e-mail

Oszczędzaj czas i frustrację dzięki śledzeniu korespondencji i wysyłaniu e-maili z harmonogramem dzięki MixMax, potężnej wtyczce do przeglądarki. Darmowa wersja jest ograniczona do 100 śledzonych wiadomości e-mail i dziesięciu zaplanowanych wiadomości e-mail miesięcznie.

Jeśli znasz jakieś bezpłatne narzędzia i usługi automatyzacji dla małych firm, udostępnij je w sekcji komentarzy.

Zdjęcie za pośrednictwem Shutterstock

6 komentarzy ▼