Jak długo trzeba być neurochirurgiem?

Kariera w neurochirurgii jest satysfakcjonująca dla tych, którzy mają cierpliwość i wiedzę, aby spełnić wymagania. Chociaż neurochirurgia jest jedną z najtrudniejszych dziedzin medycznych, to także bardzo opłacalny wybór kariery. Średnia pensja chirurga mózgowego sprawia, że ​​wszystkie te lata nauki neurochirurga warte są czasu i wysiłku.

Opis stanowiska neurochirurga

"Neuro" lub chirurg mózgu specjalizuje się w diagnozowaniu i chirurgicznym leczeniu zaburzeń nerwów obwodowych, mózgu i rdzenia kręgowego. Takie zaburzenia obejmują uraz mózgu lub kręgosłupa, guzy, udary, infekcje i zaburzenia naczyniowe. Obejmują one również choroby, takie jak epilepsja, choroba Parkinsona i leczenie poważnych bólów głowy, takich jak migreny.

Opis pracy neurochirurga wykracza jednak poza wykonywanie operacji. Neurochirurgki konsultują się z pacjentami i innymi lekarzami i koordynują ich z zespołami medycznymi, więc niezbędne są dobre umiejętności komunikacyjne.Częścią opisu stanowiska neurochirurga jest także umiejętność oceny, badania i analizy danych naukowych oraz umiejętność posługiwania się precyzyjnymi instrumentami z umiejętnościami i zręcznością. Jeśli neurochirurg prowadzi swoją praktykę, niezbędna jest także świadomość biznesowa.

Neurochirurdzy mogą być prywatnymi praktykami lub pracować dla sieci opieki zdrowotnej lub szpitala. Muszą zdać egzamin i mieć uprawnienia do wykonywania zawodu lekarza i wykonywania operacji.

Rok szkolny dla neurochirurgów

Wiedza neurochirurga musi wykraczać poza wiedzę mózgu. Muszą również zrozumieć zawiłości układu nerwowego i posiadać wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii i innych nauk. Ze względu na wyrafinowany charakter ich pracy, studenci neurochirurgii muszą doskonale rozumieć mózg, naczynia krwionośne i rdzeń kręgowy. W rezultacie lata nauki neurochirurgów są dłuższe niż w wielu innych zawodach.

Początkujący neurochirurg powinien spodziewać się spędzenia czterech lat na studiowaniu przedmediacji w college'u lub na uniwersytecie przed przystąpieniem do kolejnych czterech lat szkoły medycznej. Wymagane dziedziny nauki obejmują chemię, biologię, fizykę, język angielski i zaawansowane zajęcia z matematyki.

Ogólna długość pobytu w chirurgii

Lata nauki w neurochirurgii nie kończą się, kiedy uczniowie kończą naukę w szkole medycznej i zarabiają na M.D. lub D.O. Choć nie w tradycyjnej klasie, edukacja trwa nadal, ponieważ oczekuje się, że ukończy rok jako stażysta chirurgii ogólnej i kolejne cztery lata w rezydencji neurochirurgicznej.

Początkujący neurochirurg może wybrać ukończenie stypendium, aby rozwinąć specjalizację w konkretnym obszarze. Wszyscy neurochirurdzy, bez względu na to, gdzie są w swojej karierze, są zachęcani do kontynuowania edukacji długo po zakończeniu nauki w szkole, aby być na bieżąco z nowymi produktami, procedurami i metodami.

Brain Surgeon Salary

Płaca chirurga mózgowego zależy od doświadczenia, umiejętności i pracodawcy. Wynagrodzenie chirurga mózgowego może wynosić od 102 000 do 812 000 USD. Kwota ta może obejmować premie, udziały w zyskach i prowizje. W USA mediana wynagrodzeń dla chirurga mózgu wynosi około 585,000 USD.

Jak długo trzeba, aby zostać neurochirurgiem?

Podsumowując, może upłynąć 12 lat lub więcej, aby zostać neurochirurgiem, który obejmuje ukończenie nauki, pobytu i stypendiów. Jednak większość zgadza się, że warto zainwestować w czas, wiedzę i pieniądze na tak satysfakcjonującą karierę.