Opis stanowiska Operatora restauracji

Menedżerowie restauracji zazwyczaj pracują dla firm, które prowadzą wiele restauracji, kawiarni i innych zakładów gastronomicznych. Zwykle są one zlokalizowane w siedzibie regionalnej, skąd zarządzają kilkoma aspektami operacyjnymi restauracji, począwszy od budżetowania i zaopatrzenia, a skończywszy na personelu i szkoleniach. W ostatecznym rozrachunku specjaliści ci są odpowiedzialni za wydajność operacyjną i rentowność restauracji.

$config[code] not found

Używanie umiejętności

Silne umiejętności analityczne i rozwiązywania problemów są powszechne wśród kompetentnych menedżerów operacyjnych restauracji. Dokonując na przykład oceny istniejących standardów obsługi klienta, muszą przeanalizować opinie klientów, zidentyfikować obszary zainteresowania i znaleźć skuteczniejsze sposoby poprawy dostarczania usług. Doskonałe umiejętności wielozadaniowości i budżetowania są niezbędne, ponieważ ci menedżerowie muszą nadzorować przepływy pracy w wielu restauracjach i skutecznie przydzielać fundusze operacyjne wszystkim zakładom. Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne są również koniecznością, ponieważ kierownictwo restauracji musi ściśle współpracować z dostawcami lub dostawcami, zapewniając, że świadczą usługi zgodnie z umowami.

Poprawa perfekcji

Kierownicy operacji restauracyjnych zapewnić, że restauracje są odpowiednio obsadzone odpowiednio wyszkolonymi pracownikami. Nadzorują proces zatrudniania starszych pracowników, takich jak menedżerowie usług gastronomicznych, i powierzają te kierowników zadanie zatrudniania i nadzorowania kuchni i sprzątania pracowników. Menedżerowie operacji ściśle monitorować wydajność operacyjną restauracji, często wkraczając, aby rozwiązać problemy z wydajnością. Na przykład, jeśli klienci oczekują zbyt długiego czasu na obsłużenie po złożeniu zamówienia, menedżerowie operacji mogą polecić szefom restauracji zatrudnienie większej liczby serwerów spożywczych.

Nadzorowanie oznakowania restauracji i innych obowiązków

Gdy firma zakłada nową restaurację, menedżer operacyjny nadzoruje jej branding, zapewniając, że ma takie samo odczucie i wygląd, jak inne restauracje w swoim portfolio. Obejmuje to nadzorowanie czynności związanych z dekorowaniem wnętrz, takich jak malowanie i układanie siedzeń. Następnie może zaprosić krytyków żywności do przeglądu obiektu lub wdrożenia innej strategii promocyjnej.

Inne obowiązki kierowników restauracji to zapewnienie, że restauracje są zgodne z odpowiednimi przepisami bezpieczeństwa żywności i normami bezpieczeństwa, zakup materiałów eksploatacyjnych, takich jak akcesoria do posiłków i składniki do gotowania, oraz upewnienie się, że dostawcy dokonują terminowych dostaw do wszystkich restauracji.

Dotarcie tam

Dążenie do uzyskania tytułu Associate lub licencjata w zarządzaniu restauracją jest pierwszym krokiem do zostania menadżerem operacji restauracyjnych. Poświadczenie powinno umożliwić ci pełnienie funkcji nadzorczej lub kierowniczej w zakładzie gastronomicznym, w którym powinieneś zdobyć kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Uzupełnienie doświadczenia i ukończenie studiów licencjackich z certyfikatem zaawansowanego zarządzania restauracją może sprawić, że będziesz nieodpartym kandydatem do tej pracy.

Jako doświadczony menadżer operacji w restauracji możesz zdobyć tytuł magistra w dziedzinie administracji biznesowej, aby zwiększyć swoje szanse na zostanie dyrektorem generalnym.

Według Bureau of Labor Statistics, dyrektorzy generalni i operacyjni restauracji i innych miejsc gastronomicznych zarabiali średnio 71 740 USD w 2013 roku.